Vyhledat

« zpět

Ztracené body v Březové

Ztracené body v Březové

22.08.2019

FK Olympie Březová  -  FK Baník Souš  1:1 (1:1) PK : 6-5

Branky:  10.min. Horvát     -    17.min. Hlaváček P.

Do zápasu vstoupili hosté s odhodláním odvézt si tři body.

 

V první desetiminutovce hráli velmi aktivně a míč drželi převážně na polovině soupeře. Nebezpečné centry přicházeli především z pravé strany.

 

Nicméně byl to soupeř, který z ojedinělého útoku vsítil Horvátem první branku. Ta s hráči Souše však neotřáslo a i nadále byli aktivnější a začali přicházet i gólové příležitosti, hned ve 12. minutě se po chybě gólmana snažil neúspěšně o lob Nobst.

 

V 17. minutě už byli úspěšní. Z pravé strany centroval Popelka a ze středu malého vápna nikým neatakovaný P. Hlaváček střílí hlavou vyrovnávací branku.

I nadále měli „Soušáci“více ze hry v 21. minutě šel sám na stopera Kopta, ale jeho nepříliš povedená střela skončila na gólmanovi domácích. I nadále měli hosté územní převahu s brankovými příležitostmi převážně po centrech z pravé strany.

 

Ale největší příležitostí byl v 37. minutě brejk Kopty, který šel z poloviny hřiště, s náskokem 3-4  metrů, sám na branku. Jeho sólo, ale na hranici pokutového území, čistě zastavili stíhající stopeři domácích.

 

Za zmínku stojí ještě v závěru poločasu střela P. Hlaváčka z levé strany, která těsně minula pravou tyč soupeřovy branky. Byť Souš měla po celou první půli herní převahu, tvořila si brankové příležitosti a soupeře, kromě vstřelené branky k ničemu vážnějšímu nepustili. Nutno podotknout, že soupeř byl velmi houževnatý, využil každou nepřesnost k rychlému protiútoku a nedal Souši ani metr hrací plochy zadarmo.

 

Druhou půli začali hosté opět aktivně, ale po pěti minutách se vytratili a iniciativu převzal soupeř. Následující patnáctiminutovka patřila domácím. Usídlili se na polovině Souše a rovněž jako hosté v prvé půli, posílali nebezpečné centry z pravé strany. Na štěstí pro Souš, v pokutovém území, nikoho nenašli a tak hosté hluché místo svého výkonu přečkali. 

 

V 65. minutě to byli naopak „Soušáci“, jmenovitě Bechyně, který hlavou po rohovém kopu minul branku. Od té doby měli hosté opět navrch.  V 67. minutě se z 20m odhodlal ke střele, kterou domácí brankář kryl, Lácha, V 70. minutě, po dlouhém vhazování, střílí uvnitř pokutového území Kopta.

 

V 76. minutě rohový kop tečuje, na první tyči, Nobst, ale míč těsně mine zadní tyč. V 77. minutě po rohovém kopu hlavou přestřeluje Prokop.  V 83. minutě, ale zahrozili domácí, po centru z levé stany, domácí útočník střelou z oleje těsně minul hostující branku. 

 

Poslední slovo, v druhém poločase, patřilo opět Souši, kdy v 84. minutě z rohu malého vápna nastřeluje P. Hlaváček domácího brankáře.  Po té se už žádná straně nebezpečná situace neobjevila a tak utkání skončilo smírně 1:1.

Na řadu přišli pokutové kopy, které hosté prohráli v poměru 6:5 a tak si do tabulky pomocný bod připsali domácí. 

 

Sestava:

Pettík – Pátek, Bohata  (20. Christof), Bechyně, Hána – Prokop, Nobst – P. Hlaváček (89. Růžička), Lácha, Popelka (77. Kunc) – Kopta (72. Malec)

Náhradnici:

Nejedlý, Christof, M. Hlaváček, Růžička, Kunc, Malec

 

Žk:  Kravar, Šaloun – Hlaváček P.

Rozodčí : Kříž – Paták,Volf

Delegát FAČR :  Prislupský Martin

 

Domácí  trenér  Petr  Johana  komentoval  utkání :

„Odehrané utkání v Březové jsme měli jednoznačně vyhrát, ale „umřeli“ jsme na neproměňování brankových příležitostí. Já tento výsledek beru jako ztrátu, ale tak už někdy fotbal bývá nespravedlivý a lepší mužstvo nakonec prohraje. Nyní se však musíme koukat dopředu, poučit se z neproměňování šancí a jít do dalšího utkání s cílem zvítězit a tak odčinit tuto ztrátu.“