Vyhledat

« zpět

Zlaté body z Prahy

Zlaté body z Prahy

03.09.2019

SK Aritma Praha  -  FK Baník Souš 1-2 (1:2)

Branky:  1.min. Turbák     -    9min. Prokop, 22.min. Kopta

 

Před tímto utkáním se Aritma nacházela na 2. místě tabulky, kdy v dosavadním průběhu ještě nezaváhala a neztratila ani bod. Souš byla na čtvrtém místě průběžného pořadí.

 

Šlo o souboj týmů z čela tabulky. Kdo si myslel, že to bude především o tom neobdržet gól musel být velmi mile překvapen.

 

Utkání začalo velmi zostra, hned v 2. minutě se domácí pro brance Filipa Turbáka (mimochodem hráče z mostecké líhně) ujali vedení. A pro vývoj utkání to bylo jen dobře. Soušští borci nechtěli v Praze body jen tak odevzdat a po obdržené brance zvýšili obrátky. Jejich snažení bylo po zásluze odměněno.

 

V 8. minutě po rohovém kopu z pravé strany srovnal hlavičkou Prokop na 1:1. Souš dostala chuť, a i nadále podnikla nebezpečné protiútoky. Po jednom takové se 22.  minutě Kopta, který obdržel míč v pokutovém území, otočil a přízemní střelou zvýšil na 1:2.

 

Poté se hra vyrovnala, hráči obou týmů plnili zodpovědně taktické pokyny svých trenérů a byla především bitva o každý metr hrací plochy, ale i ta nabídla na obou stranách nebezpečné situace. Do konce poločasu měli největší domácí, ale tu zlikvidoval brankář Pettík. Do šaten se šlo za stavu 1:2 pro Souš

.

Druhá půle pokračovala v podobném průběhu jako ta první. Obě mužstva za úmorného vedra udržovali poměrně vysoké tempo utkání, a i nadále byli výkony obou soupeřů v defenzívě velmi zodpovědně. Až po nějaké době zanechalo panující počasí na hráčích stopy únavy a přicházeli i chyby. V druhé půli jich větší množství nakupili domácí.

 

A tak měli více šancí na skórování hosté. Největší z nich zahodil, zhruba z deseti metrů, střelou nad branku nikým neatakovaný Christof. Do konce utkání již žádná branka nepadla a tak Souští borci vybojovali cenné vítězství.  

Sestava:

Pettík – Kunc, Prokop, Bohata ( 36. Matyáš), Popelka – M. Hlaváček (58. Lácha), Christof –   P. Hlaváček, Nobst, Růžička (69. Malec)  - Kopta (88. Bechyně)

Náhradníci:

Najedlý, Matyáš, Lácha, Malec, Bechyně

 

Žk:  Macek – Hlaváček P.,Nobst,Prokop

Rozhodčí : Cihlář – Kastl,Trska

Delegát FAČR :  Šmat Robert

 

Domácí  trenér  Petr  Johana  kometoval  utkání :

Do utkání jsme měli špatný vstup a hned z prvního útoku inkasovali, ikdyž jsme věděli jak se domácí snaží překonávat obrany soupeřů a vytvářejí si šance. Po této brance jsme již byli kompaktní a soupeře, který měl optickou převahu do dalších šancí moc nepouštěli. Zpět do utkání jsme si pomohli standartní situací a dobře sehranou křídelní akcí a za 10 minut otočili skóre, které se až do konce nezměnilo. Musím pochválit kluky za odmakané a po obdržené brance i takticky zvládnuté utkání.