Vyhledat

« zpět

Zhodnocení uplynulé sezóny 2019 – 2020

Zhodnocení uplynulé sezóny 2019 – 2020

28.04.2020

Zhodnocení uplynulé sezóny 2019 – 2020 je zcela netradiční. Je to zapříčiněno hlavně výskytem celosvětové pandemie koronaviru. V podzimní části sezóny vše probíhalo dle normálu, muži si úspěšně vedli v divizní soutěži (2. místo po podzimní části), taktéž naše ženy úspěšně procházely svojí divizní soutěží a veškerá mládež hrající okresní fotbalové soutěže od mladších přípravek až po žáky si užívala fotbal na plné „pecky“.

 

Ani začátek zimní přípravy po vánočních svátcích nenaznačoval, že by i jarní část fotbalového ročníku měla být jiná. Tradičně probíhala zimní příprava, všechny kategorie využívaly dostupná sportoviště. Starší, mladší přípravky a žáci využívali pronajatou tělocvičnu ve Velebudicích, poté všichni v našem areálu i tělocvičnu na přípravu s fitness trenérem. Velmi vhod přišla i naše kvalitní umělá tráva ( UMT ), která se dala vzhledem k příznivému zimnímu počasí využívat prakticky nepřetržitě.

 

Dokonce došlo i k sehrání prvního mistrovského utkání mužů ve Štětí, kde po remíze náš tým vyhrál na pokutové kopy a přivezl tak dva cenné body do tabulky, ve které jsme okupovali stále krásné druhé místo. A právě v týdnu po sehrání prvního „mistráku“ došlo k obrovskému zásahu v podobě omezení ohledně pandemie koronaviru, kdy jsme museli všechny aktivity spojené se sportováním přerušit a doma netrpělivě čekat co bude dál.

 

Jak je nyní již všeobecně známo, přerušení soutěží neprofesionálního fotbalu dopadlo předčasným ukončením soutěží a nám všem, kteří milujeme fotbal, zbyli oči pro pláč.

 

Víc nás to mrzí, neboť jsme měli dobře „rozjetou“ soutěž v kategorii mužů i žen s možností případně i postupu do vyšší soutěže. Taktéž se nám podařilo v tomto ročníku „nastartovat“ na plno mládež ve 4 kategorií – mladší, starší přípravky a mladší, starší žáci. Měli jsme již dostatek hráčů i kvalifikovaných trenérů mládeže a vše nasvědčovalo, že jdeme správnou cestou.

 

Hodně sil a úsilí nás „Soušáky“ stálo vše sladit dohromady. V dospělé složce je dnes velký problém u nás na „Mostecku“ zajistit kvalitní hráče pro divizní soutěž. Po rozpadu a zániku FK Baníku Most již z mládežnických kategorií nevycházel dostatek kvalitních fotbalových hráčů pro úroveň od divize a výše. Z tohoto důvodu jsme museli hledat mimo okres Most. Nastavili jsme spolupráci nejdříve s druholigovým klubem FK Ústí nad Labem, odkud jsme po dvě sezóny čerpali mladé hráče vycházející s ligového dorostu a velmi dobře se jevila i začínající spolupráce s ligovým celkem FK Teplice.

 

V mládežnické kategorii jsme po vlastních „náborových“ akcí získali dostatečný počet dětí mající zájem hrát fotbal na výkonnostní, okresní úrovni a taktéž jsme z bývalých hráčů Baníku Souš získali nové trenérské kádry k dětem, kteří úspěšně získali trenérské licence.

 

Závěrem je tedy důležité konstatovat, že „podivná“ fotbalová sezóna 2019-2020 neskončila očekávaným způsobem, který nemohl nikdo z nás ovlivnit, ale víra, že se vše v dobré obrátí a my všichni se zase vrátíme zpět na zelený „pažit“ v nejbližší době nás drží při fotbalovém životě. Tak „Soušáci“ a ostatní spřízněné fotbalové duše hlavu vzhůru, pojďme se společně těšit na náš fotbal………