Vyhledat

« zpět

Z posledního utkání podzimu veze Souš plný počet bodů

Z posledního utkání podzimu veze Souš plný počet bodů

20.11.2019

SK Slaný  -  FK Baník Souš  1:2 (1:1)

 Branky:   26. Kopta, 76.min. Popelka – 38.min. Macháček M.

 

V posledním kole podzimní části divizní soutěže se utkali domácí borci hájící 11. příčku tabulky a hosté z 2. místa.

 

Od úvodní minuty bylo zřejmé, že si hosté chtějí ze Slaného odvézt všechny body.  Převzali iniciativu a začali náporem. Hned v 2. minutě prověřil Glaserův „volej“ domácí gólmana, ten ale jeho pokus zkrotil.

Domácí brankář v dobrém výkonu pokračoval i nadále a ve 4. minutě likviduje střelu Popelky z pravé strany pokutového území.

 

V 5. minutě se opět zastřeluje Glaser. Jeho střela těsně míjí prvou tyč domácí branky. O nedlouho poté a to v 7. minutě nezpracoval, v pokutovém území, zcela osamocený Kopta Hlaváčkův centr.

V těchto chvílích se to na domácí branku valí jako lavina. V 8. minutě se Kopta dostal do brejku, ale jeho pokus končí v rukavicích domácího brankáře.

 

Následuje další nevyužitá šance a to z 10. minuty. Na hranici pokutového kopu zcela osamoceného Růžičku překvapil centr z pravé strany, ten jej krotí na druhý pokus a střílí vysoko nad.

V následujícím okamžiku opět v hlavní roli domácí brankář. Ve 14. minutě likviduje výběhem slibný pas na Koptu.

 

Poté měli sice hosté stále převahu, ale již ne tolik brankových příležitostí. To se změnilo v 25. minutě, kdy Hlaváček, na malém vápně, těsně míjí centr z pravé strany.

 

V 26. minutě došlo ke kuriozní situaci. Domácí kapitán Křeček, obdržel od svého gólmana, na hranici pokutového územ, míč a chtěl jej vyvést, ale na kluzkém terénu upadl, aby situaci zachránil, tak zachytil míč rukama a zalehl. Rozhodčí nařídil přímý kop a ocenil domácího kapitána žlutou kartou. K rozehrání přímého koupu se postavili Nobst a Glaser. První jmenovaný se rozběhl k exekuci, ale balon jen přeskočil a naběhl vedle zdi do křídla, kde od druhého jmenovaného obdržel přihrávku a přesně nacentroval přímo na nohu Kopty. Ten se nemýlil a hosté šli do vedení 0:1.

 

Domácí se poprvé dostali k ohrožení branky hostů až ve 36. minutě. To, když hosté nechali na levé straně pokutového území trestuhodně volného Macháčka a hned to byla branka. Tvrdou přízemní střelou srovnal na 1:1.

 

Druhá půle začala o poznání vyrovnaněji. Hosté již neměli takovou herní převahu. Obě mužstva se snažila útočit, ale až do 53. minuty všechny pokusy končili před vápnem na obou obranách. V inkriminované minutě poslal ještě z vlastní poloviny Nobst kolmici, kterou Glaser chytře tečí usměrnil na Koptu a ten šel sám na domácího gólmana, ale ten jeho pokus zlikvidoval.

 

V 65. minutě z levé strany centruje Nobst na zadní tyč, kde hlavou vrací před branku Bechyně a nachází osamoceného Popelku, který hlavičkuje do břevna domácí branky.

 

73. minutě se vydal k sólové akci domácí Galbavý, prohodil si balon mezi stopery, ale jeho akci zlikvidoval včasným výběhem brankář Pettík

 

V 76. minutě posílá Pátek centru do pokutové území, na malém vápně si míč našel samotného Popelku, ten tentokrát mířil přesně, hlavou posílá míč k tyči domácí branky 1:2.

 

Hosté jako by chtěli vítězství potvrdit. V 83. minutě centruje z pravé strany Glaser. Domácí obrana centr odvrací, ale jen ke Koptovy, který z první nádherně pálí, ale dalšímu úspěchu stoji v cestě domácí brankář.

 

V 85. minutě unikli po pravé straně Lácha s Hánou, druhý jmenovaný nachází centrem před brankou volného Koptu, ale ten hlavičkuje vedle branky.

 

V 87. minutě zahrává Glaser z pravé strany přímý kop. V pokutovém území našel Bechyně, jeho hlavičkový pokus likviduje domácí brankář. To bylo ze strany hostů vše. Naopak k náporu se chtěli nadechnout domácí, ale hosté je k ničemu vážnějšímu nepustili, a tak utkání skončilo vítězstvím hostů ze Souše 1:2.

 

Sestava:

Pettík – Pátek, Bechyně, Nobst, Hána – Christof, Růžička (80. Lácha) – Popelka, Glaser, P. Hlaváček (90. Svoboda) – Kopta (89. M. Hlaváček)

 Náhradnici:

Svoboda, Bohata, M. Hlaváček, Lácha,Malec

 ŽK:       6-2

Hostující  trenér  Petr  Johana  kometoval  utkání :

Po prohraném domácím utkání kluci předvedli v posledním podzimním kole ve Slaném velmi dobrý výkon a zaslouženě vyhráli. Jediné negativum bylo neproměňování vytvořených brankových příležitostí, kterých bylo opravdu hodně. Děkuji klukům za přístup a výkon nejen v dnešním utkání, ale i za celou podzimní část. Dále pak děkuji vedení a fanouškům za jejich podporu.