Vyhledat

« zpět

V úvodu jara si vezeme 2 body ze Štětí

V úvodu jara si vezeme 2 body ze Štětí

10.03.2020

SK Štětí – FK Baník Souš   1:1 (1:0) 3:4 PP

Branky: 39. Fery-   48. Kopta       1:1

 

K úvodnímu soutěžnímu utkání jarní části divize B si fotbalisté Souše zajeli na půdu SK Štětí 12. týmu tabulky. V nevlídném počasí bylo zvědavo na úvodní utkání 132, především domácích, diváků.

 

Vzhledem k postavení v tabulce byli hosté mírnými favority. Na zeleném pažitu to tak, ale vůbec nevypadalo. A to především po té, kdy hosté hned v úvodu utkání neproměnili Popelkovu šanci. Od té chvíle se domácí do favorita pustili bez jakéhokoli respektu.

 

Začali v utkání dominovat a to především díky větší vůli, agresivitě, rychlosti a důrazu. Po většinu první půle to byli oni, kdo měl více ze hry. Z prvků, které v jejich hře dominovaly, si také začali vytvářet nebezpečné šance. Hosté si z jejich důraznou hrou nevěděli vůbec rady.

 

Nebýt střelecké nepřesnosti domácích útočníků a v jednom případě i brankové konstrukce, tak mohli hosté prohrávat více než tříbrankovým rozdílem. V tomto směru měli velké štěstí, které je opustilo ve 39. minutě. Po autovém vhazování nechali domácímu záložníkovi velký prostor, z hloubi pole prošel až do pokutového území, jeho zakončení ještě brankář hostů kryl, ale na následnou dorážku Feryho byl už krátký. Domácí se ujali jednobrankového vedení, které si udrželi až do konce prvé půle.

 

Po změně stran nastala ve hře hostů znatelná změna. To, co v prvé půli zdobilo domácí, si nyní přisvojili hosté. Odměnou jim za tu změnu bylo brzké vyrovnání. V 48. minutě se v pokutovém území nejlépe orientoval, nejlepší střelec Souše, Jan Kopta a srovnal na 1:1

 

Následující minuty pak patřili hostům. Důrazným atakem získávali velké procento míčů a vytvářeli si brankové příležitosti. Jednu z největších se nepodařilo proměnit ani na dvakrát, kdy nejprve střelu Popelky domácí gólman vyrazil a vzápětí si poradil i s dorážkou Vávry.

 

V průběhu druhé pětatřiceti minutovky si hosté vytvořili ještě další šance, a jak mohli v prvé půli tři branky inkasovat, stejně tak mohli v druhé půli nadělovat. Zhruba v 80. minutě se do největší šance utkání dostal hostující Vávra, zcela osamocen na malém vápně si počínal příliš zbrkle a míč poslal jen vedle brankové tyče.

 

Závěr patřil domácím. Z jejich strany přišla série nebezpečných rohových kopů.  Po jednom z nich, musel hostující brankář Pettík  nad brankovou konstrukci vytěsnit velmi nebezpečnou hlavičku domácích. Nakonec si hosté si se všemi rohy poradili a tak se do závěrečné minuty na stavu utkání nic nezměnilo.

 

Základní hrací doba skončila výsledkem 1:1, a o slovo se přihlásili pokutové kopy. S nimi si lépe poradili hosté, zvítězili v poměru 3:4 a pomohli si k zisku dvou bodů.

 

Sestava:

Pettík -  Popelka, Bechyně, Prokop, Hána, - Christof – Skrčený (46. Vávra), Vepřovský (86. Matyáš), Glaser, Kunc – Kopta.

Na střídání:

Nejedlý – Vávra, Matyáš, M. Hlaváček, Náhlovský, Růžička, Lácha