Vyhledat

« zpět

Společný tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov získal si odvezl všechny body z Postoloprt

Společný tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov získal si odvezl všechny body z Postoloprt

15.10.2019

FK Postoloprty – FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov 1:7 (1:3)

Branky Souše/Ervěnic: Lukešová 3, Šimonková, Šrámková, Králová (PK) a Bečáková

 

Sdružený tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál utkání 5. kola divize A na půdě tradičního soupeře z Postoloprt.

 

Soušské a Ervěnické Číči nastoupily v divizním derby proti houževnatému týmu. Konečný výsledek sice hovoří jednoznačně, ale vítězství se nerodilo snadno.

 

V úvodu utkání byly aktivnější domácí ženy. Vytvořily si několik slibných příležitostí, z toho se daly označit dvě jako vyložené. Naštěstí mezi tyčemi (viděno optikou hostí) stála spolehlivá Flachsová, která svůj tým podržela.

 

Ženy Souše/Ervěnic se oklepaly a začaly se více tlačit do útoku. A také svou druhou šanci (v 19. min.) dokázaly zužitkovat ke vstřelení úvodní branky. Autorkou byla zkušená Lukešová – 0:1.

 

Ženy Postoloprt bojovaly dál a jejich úsilí bylo odměněno střelením vyrovnávací branky ve 24. minutě – 1:1.

 

Ženy hostujícího týmu kontrovaly a s chutí hrajícímu domácímu týmu vrazily smrtelnou ránu, kdy v rozpětí dvou minut (v 39. a 40.) vstřelily dvě branky – 1:3. Do hry je mohla vrátit zkušená playerka a bývalá hráčka Souše Monika Schubertová, ale její sólový únik společně zablokovaly kapitánka Králová s lapačkou Flachsovou.

 

Úvod druhé půle se nesl opět v bojovném duchu. O utkání bylo rozhodnuto po hodině hry, kdy v 60. minutě proměnila pokutový kop Králová (1:4) a o tři minuty později už bylo rozhodnuto definitivně, kdy pátou branku Souše vstřelila opět Lukešová a dokonala svůj hattrick v utkání – 1:5.

 

V 70. min. přidala další branku Šimonková, která zužitkovala svůj průnik mezi obránkyněmi domácích – 1:6. A dočkala se též matadorka hostí Bečáková, která uzavřela skóre utkání v 74. minutě – 1:7.

 

Trenéři hodnotili utkání: „Úvod zápasu jednoznačně patřil domácím. Kdyby využily některou se svých příležitostí, tak utkání mohlo nabrat jiný vývoj. Asi požádáme na fotbalovém svazu, aby zakázaly dopolední zápasy, protože nám očividně nevyhovují. :o))) Nakonec se projevila zkušenost našich hráček a svůj díl měl i širší kádr, než měl soupeř v utkání k dispozici. Nyní nás budou čekat dvě těžká utkání, nejdříve doma s exligovou Bohemkou a pak zajíždíme do Vědomic, které mají tým složený z řady zkušených hráček."

 

Sestava: Flachsová – Kolomazníková, Plochá, Králová (K), Hejduková, Polívková, Lukešová, Voláková, Šimonková, Tóthová, Šrámková, Hůlová, Antalová a Bečáková.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

Další mistrovské utkání odehrají ženy Souše/Ervěnic na domácí půdě v Souši v sobotu 19.  října 2019 od 14,30 hodin. Soupeřkami budou ženy Bohemians Praha, které sestoupily z 3. ligy.