Vyhledat

« zpět

Společný tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov urval bod v kvalitním utkání v nastavení

Společný tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov urval bod v kvalitním utkání v nastavení

28.10.2019

SK Sahara Vědomice – FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov 3:3 (1:1)

Branky Souše/Ervěnic: Bečáková, Tóthová a Polívková, ŽK: 1:2, bez ČK

 

Sdružený tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál utkání 7. kola divize A na půdě aktuálního lídra soutěže z Vědomic.

 

Soušské a Ervěnické Číči nastoupily v dalším divizním utkání na půdě týmu z Vědomic, který se po roční pauze vrátil na fotbalovou mapu žen. Tým je složen z řady kvalitních hráček i s prvoligovými zkušenostmi. Hostující ženy nastoupily do utkání s respektem, jak tomu bylo i v domácím utkání s Bohemians.

 

Již ve 4. minutě se domácí dostali do vedení, když si domácí hráčka Málková naběhla na pas za obranu hostí a u rohového praporku obešla brankářku Flachsovou a z těžkého úhlu rozvlnila síť – 1:0.

 

Ženy hostí se oklepaly od úvodního šoku a více se zapojily do ofenzívy. Výsledkem byla řada šancí na obou stranách hřiště, kdy se hra přelévala ve vysokém tempu „nahoru dolů“. Za hosty měla největší dvě  příležitosti Lukešová, ale její střely skončily nad břevnem brankové konstrukce. Ve 33. min. vystihla pomalou rozehrávku vědomické stoperky matadorka Bečáková a obstřelila domácí lapačku Mayerovou – 1:1.

 

Druhý poločas se hrál opět ve vysokém tempu. V 54. mim. domácí hráčka unikla po pravé straně hřiště, na její centr si naběhla autorka úvodní branky utkání Málková a hlavou vstřelila svou druhou branku – 2:1. O čtyři minuty později bylo vyrovnáno. Tóhtová obstřelila technickou střelou z 18 metrů pod břevno domácí brankářku – 2:2.

 

V 70. min. mohla vedení na stranu Souše/Ervěnic strhnout Šimonková, kdy obešla brankářku, ale míč putující do branky srazila obránkyně Vědomic mimo tři tyče. Domácí se opět dostaly do vedení v 78. min., kdy třetí branku vstřelily opět hlavou po zahrání rohového kopu. Autorkou byla Vaníková – 3:2.

 

Hostující ženy vrhly všechny síly do útoku. Výsledkem bylo několik příležitostí ze standardních situací (rohových či přímých kopů). Míč se vždy odrážel ve skrumáži těl. A když byla již domácí brankářka překonána, tak ji zastoupily spoluhráčky (stejně jako při příležitosti Šimonkové) a míč z brankové čáry odvrátily do bezpečí.

 

V již nastaveném čase zahrávaly Číči rohový kop, na který si naběhla zkušená Polívková. Nejdříve první střelu hlavou bravurně vyrazila brankářka, ale na její dorážku (opět hlavou) byla již krátká – 3:3. Aby toho ještě nebylo málo, tak domácí zahrály brejk, ale jejich šanci zmařila brankářka Flachsová. A tečku za kvalitním utkáním udělala v 94. min. hráčka hostí Tóthová, kdy opět vyslala technickou střelu nad brankářkou, ale míč se tentokráte snesl pouze na břevno brankové konstrukce.

 

Trenéři hostí hodnotili utkání: Utkání mělo všechny parametry – kvalitní útočnou hru, vysoké nasazení, bojovnost, velké množství brankových příležitostí i vstřelených branek. Co si divák může více přát? A k tomu infarktový závěr, kdy se nastavovalo 5 minut pro opakované ošetřování. Během těchto minut mohly padnout další dvě branky (pozn.: kromě té vstřelené) na obou stranách! Z pohledu domácích to jsou ztracené body, když vítězství ztratili v závěru zápasu. Ale my jsme mohli utkání ještě i vyhrát! Ženy obou týmů se dobře znají, některé z nich působily spolu v jiných týmech, proto byla rivalita na hřišti tak veliká. Myslíme, že toto utkání bude patřit mezi ty nejlepší v tomto ročníku. Tým Vědomic je velmi silný, lze je zařadit mezi největší favority soutěže. Náš tým zaslouží pochvalu za velkou bojovnost, kdy třikrát prohrával a vždy dokázal srovnat. Nakonec jsme si mohli odvézt body všechny...

 

Sestava: Flachsová – Plochá, Polívková, Králová (K), Kolomazníková, Lukešová, Voláková, Svobodníková, Myslíková, Šimonková, Tóthová, Novotná, Hejduková, Bečáková a Ščevíková.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

 

Další mistrovské utkání odehrají ženy Souše/Ervěnic na domácí půdě v Souši v sobotu 2. listopadu 2019 od 13,30 hodin. Soupeřkami budou hráčky z Brňan.