Vyhledat

« zpět

Společný tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov padl s favoritkami soutěže po boji

Společný tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov padl s favoritkami soutěže po boji

24.10.2019

FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – DFK Bohemians Praha 3:4 (2:1)

Branky Souše/Ervěnic: Šimonková 2 a Polívková

Sdružený tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál utkání 6. kolo divize A na domácí půdě v Souši s ex účastníkem 3.ligy (ČFL).

 

Soušské a Ervěnické Číči nastoupily v dalším divizním utkání na domácí půdě proti největšímu favoritovi soutěže – pražským DFK Bohemians 1905.

 

Domácí ženy nastoupily oproti minulému mistrovskému zápasu (v Postoloprtech po vítězství 7:1) oslabeny o 4 hráčky z důvodu nemoci nebo pracovních povinností a o to s větším větším ostychem. Výsledkem byly dvě příležitostí v úvodu utkání po zahraných rohových kopech Pražanek. Naštěstí pro domácí bez brankového efektu. Ženy Souše/Ervěnic se oklepaly a začaly být aktivnější a hned první příležitost dokázaly zužitkovat.

 

Ve 13 min. zahrávaly také rohový kop, na centr si naběhla Šimonková a lehce tečovala míč, který doputoval do sítě – 1:0.

 

O dvě minuty později tatáž hráčka unikla po pravé straně hřiště a přehodila vybíhající lapačku hostí – 2:0. Poté se hra přelévala z jedné stany na druhou a oba týmy si vytvářely šance.

 

Ve 33. min. unikla opět Šimonková a nahrála ve středu hřiště na nabíhající Lukešovou, ale ta místo průniku do pokutového území volila kličku před dobíhající stoperkou, ztratila rychlost a její střela již neměla razanci překonat brankářku. Bohužel se opět potvrdila otřepaná fráze – nedáš, dostaneš. Hostující hráčky pronikly středem hřiště po jednoduché kombinaci a snížily na na 2:1. Tímto poměrem skončil první poločas.

 

Začátek druhé půle byl z pohledu domácích opět rozpačitý. A toho zkušené ligové hráčky Bohemians využily již bezezbytku a v rozmezí od 47. do 65. minuty utkání vstřelily tři branky a otočily skóre utkání – 2:4. Z toho si jednu branku vstřelila domácí obránkyně sama do vlastní sítě po nedorozumění s brankářkou.

 

Domácí ženy bojovaly, což jim přineslo úspěch, kdy v 81. min. vstřelila branku Polívková po pěkné střele pod břevno branky z 20 metrů – 3:4.

 

Číči se posledních 10 minut snažily o vyrovnání, ale již se jim to přes vypětí všech sil nepodařilo.

 

Trenéři hodnotili utkání: Utkání se divákům muselo líbit. Viděli bojovné utkání s velkým počtem pěkných branek. Bohužel jsme slibný náskok neudrželi. Kdybychom využili gólovku při dvoubrankovém vedení, utkání by mělo jiný vývoj. Místo toho jsme hned z protiútoku obdrželi po zbytečné ztrátě ve středu hřiště branku a soupeřky se dostaly na koně. Začátek druhého poločasu byl z naší strany pak hodně křečovitý, což jsme exligovým hráčkám z Bohemky hrajícím pěknou kombinační hru dokonale usnadnili. Přesto musíme hráčky pochválit, že to nevzdaly a bojovaly do konce zápasu. Škoda, že nám chyběly v tomto zápasu zkušené hráčky v čele s kapitánkou Královou.

 

Sestava: Flachsová – Plochá, Hůlová, Polívková (K), Novotná, Lukešová, Voláková, Lukešová, Svobodníková, Myslíková, Šimonková, Šrámková, Antalová, Šumová,  Hejduková, Bečáková a Mašlová.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

 

Další mistrovské utkání odehrají ženy Souše/Ervěnic na půdě Vědomic v neděli 27. října 2019 od 13,30 hodin.