Vyhledat

« zpět

Soušáci se na tři body nadřeli

Soušáci se na tři body nadřeli

28.08.2019

FK Baník Souš – FK Neratovice-Byškovice  1:0 (1:0)

Branky:  39.min. Kopta 

 

V dalším domácím zápase se „Soušáci“ na tři body pěkně nadřeli, ale nakonec bojovnost a vůle po vítězství rozhodla. Tým z Neratovic se však v Souš představil v dobrém světle.

 

Do utkání aktivněji vstoupili hosté, měli menší územní převahu, hned v úvodu musel domácí brankář řešit brankovou situaci, kdy z pravé strany nebezpečně hostující útočník vystřelil, ale brankař míč vyrazil.

Ke slovu se dostali i domácí, poté co z levé strany centrovaný míč do pokutového území hostů hlavou nezakončil Popelka, který se ocitnul v jasné brankové šanci.

 

Ve 31.min. hosté zahrávali z levé rohový kop, na přední tyč domácí branky naběhl hostující útočník, ale míč z jeho hlavy skončil těsně vedle domácí branky.

 

Ve 39. min. už se domácí prosadili, po závaru před hostující brankou P. Hlaváček přehlavičkoval stopera hostí, míč se dostal na prostředek pokutového území, kde se zkušeně prosadil domácí útočník Kopta, který míč nohou uklidil tzv. „koníčkem“ k tyči do hostující branky 1-0.

 

Do poločasové přestávky již k žádné šanci na jedné i na druhé nedošlo, a tak se šlo do kabin za příznivého stavu pro domácí tým.

 

Ve druhém poločase se hosté snažili vyrovnat a hned v 51. min. se málem prosadili, centrovaný míč z pravé strany propadl na zadní tyč domácí branky, kde zůstal hostující hráč zcela sám, ale domácí brankař bleskurychle vyběhl a zmařil hostům, tak ve slibné šanci zakončit, výborný zákrok Filipa Pettíka.

 

V 68. minutě Popelka poslal přesný centr do pokutového území hostů, zde se k hlavičce dostal P. Hlaváček, mimochodem nejlepší hráč domácích v tomto utkání, a jeho hlavu musel hostující brankař „vytáhnout“ nad břevno.

 

V 71. min. opět P. Hlaváček se po levé straně řítil na domácího stopera, kterého elegantně obešel a vystřelil, ale jeho střela šla těsně nad hostující branku. Ke konci utkání chtěli hosté vyrovnat, ale jejich snaha byla lichá, neboť domácí hráči dohráli utkání koncentrovaně až do konce.

 

Přestože utkání bylo vyrovnané, ale domácí hráči více toužili vyhrát a jediná branka od Kopty roz-hodla toto remízové utkání.

 

Sestava:

Petík – Pátek, Bechyně, Prokop, Popelka (76.min.Růžička ) –  Christof, Nobst – P.Hlaváček( 89.Matyáš),Lácha (82.min.Hlaváček M.)  Kunc – Kopta (67.min. Malec )

Náhradnici:

Nejedlý, Bohata

 

Žk:  Bechyně, Prokop,

trenér Johana – Barták, Vorasický, Bucha

Rozodčí :  Duda – Hodek, Štrincl

Delegát FAČR :  Vydra Jan

 

Domácí trenér Petr  Johana  komentoval  utkání :

Těžký zápas pro naše mužstvo s dobrým soupeřem, body které jsme ztratili minulý týden v Březové, jsme nyní   získali v tomto utkání s Neratovicemi. Jinak to bylo to z mého pohledu remízové utkání, ale my jsme alespoň jednu branku Koptou vstřelili a to rozhodlo.