Vyhledat

« zpět

Souš opět venku vítězně

Souš opět venku vítězně

16.09.2019

FK Arsenal Česká Lípa  -  FK Baník Souš  1:2 (1:0)

Branky:  21.min. Vodrážka     -    51min. Nobst, 81.min. Lácha

Utkání začala obě mužstva opatrně, domácí s respektem před papírovým favoritem vycházeli především ze zajištěné obrany. Proto také měli více ze hry hosté, kteří drželi míč převážně na svých kopačkách.

 

Nicméně byli to domácí, kteří se ve 21 minutě po standardní situaci ujali vedení, kdy hosté hrubě chybovali a nechali zcela odkrytý prostor na zadní tyči, kde nikým neatakovaný domácí Vodrážka uklidil hlavou míč do svatyně hostujícího mužstva.

 

I nadále se vývoj utkání příliš nezměnil, domácí sice zjistili, že jsou hosté také zranitelní a více si dovolovali, ale byli to především „Soušáci“, kteří měli šance na srovnání. Tu největší zahodil Malec, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území.  Z první bez přípravy krásně a tvrdě vystřelil, ale trefil pouze gólmana domácích.

 

Další snaha hostů zůstala v první půli bez brankového efektu a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 1: 1.

 

V druhé půle jsme viděli obdobný scénář jako v té první, Ale šance se objevovali na obou stranách. Byli to domácí, kteří těžili z minima maximum. Nejprve byla po faulu hostujícího Kunce odpískána penalta. Proti této výhodě domácích, ale byl hostující brankář Nejedlý a penaltu kryl.

 

Pak, ale přišel trest i pro domácí. V 51. minutě vsítil vyrovnávací branku hostující Nobst.

 

Druhá půle nabídla domácím ještě jednu obrovskou šanci, kdy šel domácí útočník z levé strany sám na hostujícího brankáře, ale Nejedlý opět skvělým vyběhnutím a zákrokem jeho střelu zlikvidoval.

 

Na konec se přeci jenom prosadili hosté, kteří měli po celé utkání více ze hry. V 81. minutě Lácha vstřelil vítěznou branku. Utkání nakonec skončilo 1:2 ve prospěch hostů ze Souše a nutno konstatovat, že zcela zaslouženě.   

 

Sestava:

Nejedlý – Kunc, Bechyně, Bohata , Popelka – Nobst, Prokop - Růžička (90.min.Kovář ),M. Hlaváček (70. Lácha), Malec (56.min. Svoboda )  - Kopta 

Náhradníci:

Pettík

Žk:  Bohata , Kopta

Rozhodčí : Průcha – Novotný, Hrkal

Delegát FAČR :  Přislupský Martin

 

Trenér  Petr  Johana  okomentoval  utkání:

Po celé utkání jsme byli aktivnější než domácí. V prvním poločase jsme si vytvořili dvě jasné gólové šance, ale branku jsme nevstřelili a domácí nás potrestali z rohového kopu. Do druhého poločasu jsme špatně vstoupili a po individuální chybě darovali soupeři penaltu, kterou Honza Nejedlý chytil. Za pět minut na to pak chytil šanci domácích a v tomto okamžiku se zápas podle mě lámal. Kluci se vrátili do utkání, zápas otočili a vyhráli.