Vyhledat

« zpět

Souš odehrála v poháru slušné utkání se Sokolovem

Souš odehrála v poháru slušné utkání se Sokolovem

16.08.2019

FK Baník Souš – FK Baník Sokolov a.s. 0:3 (0:0)

Branky:    58.min. Kopřiva, 73.min. Červenka, 87. min.Vávra

V 1. kole MOL Cupu přivítala domácí Souš druholigového účastníka FK Baník Sokolov, utkání bylo hrané ve středečním odpoledni za slušné divácké návštěvy.

 

Utkání mělo dva rozdílné poločasy. V prvním poločase hráči divizní Souše hostům ještě stačili, dokonce si vypracovali i gólovou šanci, kdy útočníkovi Koptovi chyběl malý kousek, aby hlavou skóroval. Jinak bylo vidět, že hosté ze Sokolova jsou lepším týmem a je otázkou času kdy domácím hráčům dojde dech. V prvním poločase však dokázali uhrát bezbrankovou remízu.

 

Do druhého poločasu hostující trenér poslal na hřiště hráče základního kádru Štípka, který hru oživil a postupně trenér zkvalitnil svůj tým o další nově příchozí a kvalitnější hráče v podobě Červenky a Glasera. To vedlo k tomu, že hra Sokolova již vedla k brankovým šancím a nakonec i k samotným brankám.  V 58. minutě utkání z pravé strany přišel z kopaček hostí centr do pokutového území, kde na zadní tyči domácího brankaře prostřelil hostující Kopřiva 0-1.

 

V 73. minutě se po závaru před domácí brankou prosadil exligový hráč Červenka 0-2. V 74 a v 75 minutě měl dvě šance domácí Kopta, ale nebylo z toho nakonec nic, kopal se jenom rohový kop. Závěrečná hostující převahu vyústila i v poslední branku do domácí sítě, poté co se prosadil v 86. minutě hostující Vávra 0-3. Nutno ještě uvést, že v domácí brance se představil poprvé v mistrovském utkání Jan Nejedlý, který během utkání měl několik vynikajících zákroků a zabránil tak svůj tým od většího brankového přídělu.

 

Tak žádné překvapení se nekonalo a hostující druholigový Sokolov potvrdil roli favorita a vyhrál v 1. Kole MOL Cupu zaslouženě a postupuje dále.

 

Sestava: Nejedlý – Hána (75. Rúžička), Prokop, Bohata, Pátek – Hlaváček M. (63. Lácha), Christof – Kunc, Nobst, Popelka  (66.Hlaváček P. ) – Kopta

Náhradnici:  Pettík, Malec,Bechyně, Vávra

Žk:  Prokop,Hlaváček P. – Červenka

Rozhodčí:  Houdek – Mokrusch,Hrabovský

 

Domácí  trenér  Petr  Johana  kometoval  utkání:

Pohárový zápas s druholigovým celkem byl pro nás těžkou zkouškou,ve které jsme první poločas obstáli a ve druhém už nám chyběly síly, a také rozhodla zkušenost hostí, hlavně těch střídajících hráčů, kteří v podstatě rozhodli utkání. Klukům nemohu nic vyčítat, odvedli to, na co mají a bohužel na Sokolov to nestačilo. Jsem rád, že se nikdo z našich hráčů nezranil a již nyní vyhlížíme další mistrovský zápas, který odehrajeme v sobotu v Březové.