Vyhledat

« zpět

Souš na Meteoru mile překvapila

Souš na Meteoru mile překvapila

06.11.2019

FK Meteor Praha VIII  -  FK Baník Souš  0:1 (0:0)

Branky:   83. Nobst

 

Utkání bylo soubojem mužstev o druhou příčku tabulky, kterou do té doby opanovali hosté ze Souše s 28 body. Domácí hájili třetí příčku s 26 body.

 

V chladném podzimním počasí přilákalo utkání i slušnou divizní návštěvu 183 diváků. Před touto kulisou do utkání s velkou vervou vstoupili domácí a hned v prvé minutě, sice ne příliš razantní střelou vedle branky, ale avizovali své odhodlání.

 

Jenomže hosté nepřijeli vůbec odevzdaní a v druhé minutě na střely, také ne zcela vydařeným pokusem, srovnávají.

 

Byli to, ale domácí, kteří v této fázi utkání měli mírně na vrch. To se také projevilo v četnosti zakončení. Již ve 3. minutě se na pravé straně dostal do úniku Chimezie a zakončil tvrdou přizemní střelou, kterou reflexivně nohou vyráží hostující brankář Pettík.

 

Další ošemetná situace před brankou hostí přišla v 6. minutě. To z levé strany z poza šestnáctky, vyslal prudkou střelu domácí kapitán Frantl. Ta byla na hranici malého vápna tečována do protipohybu hostujícího brankáře, ale ten stihl ještě včas zareagovat a střelu kryl.

 

V 7. minutě se valila na hostující branku další akce. Na jejíž konci zakončuje z levé strany Kostka. Jeho záměr zhatil nejen hostující gólman, ale i ofsajdové postavení.

 

Pak už přišli na řadu i hosté v 10. minutě střela hostujícího Glasera skončila jen těsně vedle pravé tyče domácí svatyně.

Ve 13. minutě rozehrávali domácí z vlastní poloviny hřiště přímý kop, na který si v šestnáctce naběhl domácí útočník, ale hlavičkuje přímo do náruče brankáře hostí.

Zhruba od 20. minuty se hra vyrovnala, hrálo a především bojovalo mezi oběma šestnáctkami. Útoky a centry do šestnáctek se střídaly na obou stranách, ale všechny ke spokojenosti vyřešily obě obrany.

Z těch nejnebezpečnějších stojí za zmínku, ve 30. minutě, rychlý brejk hostí po levé straně zakončený Malcem. Jeho nepříliš prudkou střelu zastavuje domácí brankář špičkou nohy.

 

A na druhé straně ve 43. minutě vystrašil domácí Duong Than hostujícího gólmana střelou z přímého volného kopu, kterou se mu ale na dvakrát podařilo zlikvidovat.

Do poločasu to bylo vše, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

 

50. minuta centr z levé strany na zadní tyči jen těsně míjí domácí kapitán Frantl.

55. nebezpečně střílí z poza šestnáctky domácí Slavata. Střela jen těsně mine pravou tyč hostující branky.

 

O minutu později je obdobná situace na druhé straně. Razantní střelu hostujícího Glasera ztečovala domácí obrana nad vlastní branku. Následující rohový kop byl rozehrán na nabíhajícího Pátka, který zakončuje za hranice šestnáctky do tyče domácí branky.

 

V 68. minutě se řítí trojice hostujících útočníků pouze na dvojici domácích. Glaserovu finální přihrávku, ale sráží domácí stopeři na rohový kop. Od této chvíle přišla skvělá pětiminutovka hostí, ale z tlaku nic zásadního nevytěžili.

A jak, už to ve fotbale chodí, o slovo se přihlásili domácí. V76. minutě z rychlého protiútoku přijde obrovská šance domácích. Centr do pokutového území prodlužuje hlavou domácí Novotný do tyče hostující branky.

 

I v tomto zápase se potvrdilo pravidlo nedáš –dostaneš. V 83. minutě přihrává od postranní čáry Popelka Nobstovi, ten si navedl balon a z prvého rohu velkého vápna střílí přes celou branku krásný gól.

Do konce utkání se již nic zásadního nestalo, a tak si hosté odvážejí z Prahy důležité vítězství 0:1.

 

 Sestava:

Pettík – Hána (32, Svoboda), Prokop, Bechyně, Pátek – Christof, Nobst – P. Hlaváček (79. Růžička), Glaser, Popelka – Malec (90. Kovář)

 Náhradnici:

Svoboda, Růžička, Kovář, Bohata, M. Hlaváček

 ŽK:       39. Novotný, 63. Slavata   -  62. Bechyně

 

Hostující  trenér  Petr  Johana  kometoval  utkání :

Dnes jsme odehráli třetí podobné utkání za sebou. Opět to bylo vyrovnané utkání, které kluci odmakali a byli odměněni výhrou po krásné střele Nobsta. Domácí se snažili, opticky měli převahu a hrozili ze standartních situací, ale na šance to bylo vyrovnané. Štěstí se dnes přiklonilo na naši stranu a podařilo se nám tu získat tři ztracené body z posledního domácího utkání.