Vyhledat

« zpět

Souš drží domácí neporazitelnost v soutěži

Souš drží domácí neporazitelnost v soutěži

09.09.2019

FK Baník Souš – FK Brandýs n.L.  2:1 (1:1)

Branky:  39.min. Kopta, 74.min.Pátek  -  43.min. Folwarczny – pok.kop 

Další domácí utkání sehrála Souš s celkem z Brandýsa nad Labem, jednalo se o houževnatého soupeře, který měl před utkáním velké ambice.

Domácí se do svého soupeře opřeli zostra. Hned v 6. minutě utkání přišel z pravé strany centr z kopačky Popelky a Kopta před brankou hostí to vzal z „první „a jeho prudká střela skončila těsně vedle branky.

Ve 24. minutě udělali hosté hrubku v rozehrávce toho chtěl využít P. Hlaváček, který mohl jít sám na brankaře, ale hostující stoper s č. 18 Baloun Miroslav jej zatáhl za dres a poslal na hrací plochu. Hlavní rozhodčí nezaváhal ani na minutu a stoperovi udělil ČK a poslal jej do sprch. Z následného přímého volného kopu poslal Nobst míč vedle hostující branky.

Ve 30. minutě Nobst krásnou uličkou poslal Koptu do brankové příležitosti, ale ten kopl míč o pár centimetrů vedle pravé tyčky hostujícího brankaře.

Co se nepovedlo na poprvé, to se povedlo ve 39. minutě opět Nobst ideálně lobem přes obranu poslal opět Koptu do brankové šance, ten si nyní poradil i se stoperem a prostřelil hostujícího brankaře 1-0.

Domácí se z vedení neradovali dlouho, neboť ve 43. minutě domácí obrana propadla a hostující útočník šel sám na brankaře, v poslední chvíli za „záchranou brzdu“ zatáhl Nobst, který jej fauloval v pokutovém území a arbitr utkání správně odpískal pokutový kop proti domácímu celku. Pokutový kop poté bezpečně proměnil hostující kapitán David Folwarczny 1-1.

Za tohoto stavu se také později šlo do kabin.

Do druhého poločasu opět výborně vstoupila Souš, hned ve 46. minutě utkání z pravé strany odcentroval P. Hlaváček a v ideální pozici Lácha hlavou v jasné „gólovce“ poslal míč nad hostující branku. V 68. minutě opět“stoprocentní“ šance Kopty, který z očí do očí vůči hostujícímu brankaři zaváhal a ten jeho střelu zlikvidoval včasným výběhem.

Co se nepodařilo doposavad, to se podařilo v 74. minutě utkání, kdy po závaru v pokutovém území hostí se z otočky prosadil Vladimír Pátek a poslal křižnou střelou svůj tým do vedení 2-1.

Po zbytek utkání si domácí svoje vedení uhájili zvítězili tak nad svým soupeřem 2-1.

Sestava: Petík – Pátek, Bohata, Prokop, Popelka  –  Christof, Nobst –Růžička (61.Malec) Lácha (61.Hlaváček M.) P.Hlaváček( 90.Kovář), – Kopta (87.min. Bechyně )

Náhradnici: Nejedlý

Žk:  Nobst, Lácha  - 

ČK :  24.min.Baloun (Brandýs n.L.) 

Rozhodčí :  Starý – Maielleo, Trska

Delegát FAČR :  Teuber Ivan

Domácí trenér  Petr  Johana  kometoval  utkání :

Zvládli jsme těžké utkání, daří se nám výsledkově, hra zatím není podle mých představ, ale kluci „makaj“ na hřišti a v tomto ohledu jim nemohu nic vytknout. V průběhu utkání jsme měli více šancí, než soupeř, a to rozhodlo o výsledku.