Vyhledat

« zpět

Sdružený tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov završil podzim vítězstvím

Sdružený tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov završil podzim vítězstvím

14.11.2019

Společný tým fotbalových žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál poslední mistrovské utkání v Kladně s místním týmem Baník Švermov a přezimuje na třetím místě divizní tabulky.

 

Minulou neděli (10. 11.) zvítězily ženy Souše/Ervěnic-Jirkova jednoznačně v posledním utkání podzimní části soutěže na půdě Baníku Švermov v poměru 4:0 (poločas 1:0), kdy se střelecky prosadily Šrámková 2x, Lukešová a Bečáková a zakončily tak úspěšně první „poločas“ celé soutěže.

 

Ženy sdruženého týmu odehrály na podzim celkem 8 utkání (pozn.: v divizi A žen Čechy v soutěžním ročníku 2019/20 startuje 9 týmů), kdy v 5 zápasech zvítězily, v jednom utkání  remizovaly a z dvou utkání odešly jako poražené – celkem získaly 16 bodů a bilance branek je velice aktivní – 36 vstřelených branek oproti 11 obdrženým. Fotbalově nejkvalitnější lze považovat zápasy s dalšími favority soutěže – DFK Bohemians Praha (3:4) a SK Sahara Vědomice (3:3).

 

Kádr žen, který nastoupil v mistrovských utkáních v první půli soutěže žen (v závorce je uveden počet vstřelených branek):

Brankářky: Flachsová a Ščevíková, Hráčky: Králová (2), Kolomazníková, Plochá, Novotná, Lukešová (7), Hůlová, Tóthová (2), Svobodníková (2), Polívková (4), Šimonková (7), Myslíková (1), Bečáková (3), Šumová (2), Šrámková (4), Voláková (1), Antalová, Hejduková, Nováková, Mašlová a Jungová.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

 

Trenéři domácího týmu hodnotili podzimní část soutěže: Týmy se v soutěži částečně obměnily. Z vyšší soutěže do naší skupiny padly ženy Bohemians Praha, na fotbalovou mapu žen se vrátil tým z Vědomic a skupinu opustil Mělník, který přijal nabídku postupu do ČFL, když jsme byli nuceni postup do vyšší soutěže odmítnout, přestože jsme minulý ročník s náskokem vyhráli. Černým koněm je atraktivní dámský tým složený převážně z cizinek Raptors Praha. Lze definovat, že výše uvedené tři týmy spolu s naším budou usilovat o prvenství v soutěži. Pro úplnost doplňujeme, že do soutěžních bojů se také zapojil nový tým Baníku Sokolov.

 

Bohužel jsme ztratily body v klíčových zápasech – v prvním utkání na půdě Pavlíkova, kdy jsme prohráli 1:0 z přísně nařízené penalty v 87. minutě. Dále jsme nezvládli takticky zápas s Bohemians – vedli jsme 2:0 již po první čtvrthodině a mohli vstřelit další branky. Bohužel jsme po řadě chyb nakonec dotahovali na konečných 3:4. Jako „nehezčí“ utkání hodnotíme zápas ve Vědomicích (3:3), který měl všechny parametry – oboustranně vysoké nasazení, bojovnost, fotbalovou kvalitu a útočné styly obou týmů přinesly šest krásných branek. Zde kvitujeme velkého týmového ducha, třikrát jsme dotahovali a nakonec jsme mohli i vyhrát, když jsme v poslední minutě nastavení nastřelili břevno branky.

 

V soutěži jsme nastříleli nejvíce branek – celkem 36 „zásahů“. Pozitivně lze hodnotit, že se střelecky prosadilo celkem 11 hráček. Do týmu se postupně více etablují mladé hráčky, které jsou podporovány těmi zkušenými. A v tomto trendu chceme pokračovat nadále.

 

Zimní přípravu na jarní boje začneme ve druhé půli ledna, kdy k tradiční přípravě na naší umělce připojíme i různá cvičení v posilovně s kondičním trenérem.

V závěru bychom chtěli jako realizační tým poděkovat nejen všem hráčkám, ale také zástupcům vedení obou klubů (Baníku Souš a Ervěnic-Jirkova). Pro další rozvoj dámské kopané je nutné zaměřit se také na mladé dívky a pokusit se sestavit dívčí týmy, které budou pravidelně nastupovat v mistrovských soutěžích.