Vyhledat

« zpět

Očekávané derby skončilo remízou

Očekávané derby skončilo remízou

09.10.2019

FK Baník Souš – FC Chomutov 1:1 (1:1) PK : 5-3

Branky: 13.min. Kopta  -  45.min. Mužík

 

Utkání se hrálo v sobotním odpoledni za sychravého počasí, a to také ovlivnilo návštěvnost tohoto derby.

 

Lépe do utkání vstoupili domácí hráči, kteří měli více ze hry a to se také projevilo již ve 13. minutě, když z nenápadné situace zakončoval již tradiční střelec domácího týmu Jan Kopta, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území hostí a „dopíchl“ míč do hostující branky 1-0.

 

Ve 27. minutě se do šance dostala nová posila s druholigového Sokolova Petr Glaser, který z „pětníku“ zakončoval střelou nad hostující branku.

 

Ve 32. minutě se naopak při šanci hostí zaskvěl domácí brankař Filip Pettík, který zlikvidoval z pravé strany atak na svojí „svatyni“. Ve 35 minutě v nadějné situaci ze 14 metrů od hostující branky slabě vystřelil domácí Nobst, jehož střelu chytil hostující brankař.

 

Hosté zahrozili ve 44. minutě, kdy po zahraném přímém volném kopu z pravé strany zakončoval osamocený hostující kapitán Kubík hlavou, ale i tuto vynikající šanci zlikvidoval a na roh míč odvrátil domácí brankař Pettík.

 

Domácí jako by nedbali tohoto varování a v zápětí již ve 45. minutě z následného rohu a prvním odvrácení z následné akce inkasovali vyrovnávací branku na 1-1 a autorem branky byl Jan Mužík. Krátce po rozehrání po obdržené brance hlavní arbitr ukončil první poločas, ve kterém domácí inkasovali branku do „šatny“.

 

Ve druhém poločase se hra přesouvala ze strany na stranu, hosté byli mírně lepším týmem. Domácí zahrozili hned v úvodu druhého poločasu, kdy Glaser výbornou přihrávkou vysunul útočníka Koptu do slibné situace, ale ten zakončil střelou do boční levé strany hostující branky.

 

Poté ještě v 65. mi-nutě z dálky vystřelil domácí Nobst, ale střela těsně minula hostující branku.

 

Největší šanci druhého poločasu měl hostující kanonýr Boček, který dostal z pravé strany ideální centr od bývalého hráče Souše Pavla Vávry a jeho hlavičku na brankové čáře zázračně vyrazil domácí „hrdina“ brankář Filip Pettík. Utkání se poté dohrálo až do konce za remízového stavu 1-1.

 

Po utkání následovali pokutové kopy, ve kterých byli lepší domácí hráči, kteří všech  5 pokutových kopů proměnili a hosté se trefili pouze 3 krát, kdy již na poslední sérii  nešli, protože bylo rozhodnuto.

 

Závěrem lze konstatovat, že remíza byla zasloužená, fotbal byl na dobré úrovni a v pokutových kopech byli tentokráte lepší domácí hráči, kteří získali 2 body do tabulky a nyní jsou druzí v tabulce za vedoucím Českým Brodem a to pouze o jeden bod.

 

Sestava:

Pettík – Popelka, Bechyně, Bohata, Pátek – Christof (76.Prokop), Nobst – Růžička  (63. Svoboda), Glasser-Hlaváček P.(86.Lácha)- Kopta (63.Malec)

 Nahradnici:¨

Nejedlý, M. Hlaváček,

ŽK:   Bohata, Nobst, Glaser  -  Kubík, Klimeš, Janošík

Trenér  Petr  Johana  kometoval  utkání :

Utkání bylo vyrovnané, v prvním poločase jsme měli navrch my a druhý poločas byli mírně lepší hosté. Utkání jsme odehráli se vztyčenou hlavou, klukům jsem po zápase poděkoval za kvalitně odvedený výkon a za plnění taktických úkolů.