Vyhledat

« zpět

Kvalitnímu výkonu chyběla lepší koncovka

Kvalitnímu výkonu chyběla lepší koncovka

12.02.2020

FK Baník Souš – FK Teplice „B“  0:5 (0:2)

K druhému přípravnému utkání si domácí fotbalisté pozvali rezervu ligových Teplic. Soupeře z vyšší soutěž- hrající ČFL..

 

Od úvodního hvizdu se hrál pohledný fotbal ve velkém tempu nahoru a dolu na obou stranách. Domácí byli hostům více než vyrovnaným soupeřem a byli to také oni, kdo daleko více ohrožovali branku soupeř. V koncovce, ale domácí selhávali nebo je vychytal hostující brankář.

 

Hosté v tomto směru byli daleko šťastnější. První branku si připsali po centru z pravé strany, který domácí obránce  Pátek odvracel  míč do vlastní branky 0 - 1. I druhý úspěch byl z kategorie těch šťastnějších, opět se centrovalo z pravé strany, hostující útočník prodloužil centr hlavou, ještě před hranicí pokutového území,  tak šťastně, že míč zapadl  za záda domácího brankaře Pettíka 0 - 2.

 

Hráče domácího celku to, ale nezlomilo a i nadále předváděli pohlednou hru a až do konce prvé půle měli mírnou převahu, kterou nedokázali  brankově  zužitkovat. Hosté, také žádný úspěch nepřidali a tak prvá půle skončila výsledkem 0:2 pro hosty.

 

Do druhé půle vstoupili domácí ještě s větším odhodláním a prvních 25 minut měli velkou herní převahu. Gólové příležitosti, ale opět nedokázali využít. A tak hosté, hrající pod tlakem, začali do otevřené obrany podnikat rychlé protiútoky.  Nutno podotknou, že byli účinné. Postupně přidali ještě tři branky.

 

Utkání skončilo výsledkem  0 - 5 pro hosty. Domácí sice prohráli utkání značným rozdílem, ale za předvedenou hru se nemusí stydět. Mohou to, ale být signály, aby s kvalitnějším soupeřem domácí zapracovali na zlepšení koncovky a lepší eliminaci rychlých protiútoků.  Pro hosty je výsledek, vzhledem k vývoji hry, velmi šťastný.

 

Sestava: Pettík – Pátek, Bechyně, Prokop, Vepřovský - Christof, Lácha,- P. Hlaváček. Glaser, Skrčený - Kopta

Na střídání: Růžička, M. Hlaváček, Kunc