Vyhledat

« zpět

FK Baník Souš vede divizní skupinu B

FK Baník Souš vede divizní skupinu B

01.10.2019

SK Kladno  -  FK Baník Souš 0:2 (0:2)

Branky: 7. Lácha,  17. Kopta

 

Domácí fotbalisté nevstoupili do nového ročníku soutěže příliš dobře. Prohráli úvodní tři utkání, ale pak nastal zlom a zlepšovali se zápas od zápasu. Z posledních čtyř utkání si připsali jen samá vítězství a před zápasem se Souší jim se 12 body patřila 6. příčka průběžného pořadí.

 

Hosté ze Souše v dosavadním průběh soutěže zaváhali jen v jediném utkání, kdy v druhém kole remizovali a prohráli na pokutové kopy. Od té doby drží úspěšnou šňůru pěti vítězství a v průběžném pořadí okupuji 2. místo.

Utkání tak nemělo vyloženého favorita. Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně. V úvodu to byl především souboj o střed hřiště. Až do 7. minuty, v té hosté zahrávali rohový kop, který domácí odvrátili za hranici šestnáctky přímo na kopačku hostujícího Christova, ten bez přípravy vystřelili. Jeho pohotovou střelu ještě domácí brankář kryl, ale na následnou dorážku Láchy byl už krátký 0:1.

 

Hosty jako by vstřelená branka uspokojila a pomalu se z jejich hry začala vytrácet přesnost. To byla naopak voda na mlýn domácích. Ti ve snaze srovnat stav utkání se čím dál vice tlačili před branku soupeře. Intenzita centrovaných míčů do pokutového území hostů se zvyšovala.

 

Nejnebezpečnější centr přišel v 16. minutě z pravé strany, ale domácí Růžička P. na hranici malého vápna míč netrefil.  A tak jako by sen naplnilo rčení: „nedáš, dostaneš“. Z následného protiútoku v 17. minutě našel na hrotu Pátek přesnou přihrávkou Koptu, který si pohrál se stoperem domácích a přesně mířenou střelou k pravé tyči zvýšil na 0:2.

 

Domácí se ovšem nepoložili a snahu výsledek utkání zkorigovat ještě zvýšili. Hosté v mírné letargii, příliš kazili v přechodové fázi, čímž neustále otvíraly prostory pro domácí, což je následně stálo spoustu sil a do soubojů pak přicházeli pozdě. Většinu balónů tak sbírali domácí.

 

To se projevilo na poměrně velké herní převaze. Až na malé výjimky se téměř trvale usadili na polovině hostujícího celku. A také si vytvářeli brankové příležitosti.

 

Hned v 19. minutě přestřelil z 10 m domácí Holub. Ve 24. minutě odvracel v malém vápně, téměř z prázdné branky, před dobíhajícím domácím útočníkem Bohata na rohový kop. Ve 35. minutě na hranici malého vápna minul centr z levé strany domácí Růžička.

 

Ve 40. a 41. minutě likvidoval nebezpečné centry hostující gólman Pettík. Více už toho domácí nestihli, a tak se šlo do šaten za stavu 0:2.

 

Druhá půle začala obdobně jako konec půle prvé. Domácí pokračovali ve snaze výsledek utkání změnit, a i nadále si vytvářeli šance. Nejprve v 53. minutě, před dobíhajícím útočníkem domácích, vypichuje na rohový kop míč brankář Pettík.

Poté v 56. minutě domácí útočník opět jen těsna míjí centr na hranici malého vápna. S přibývajícím časem, jak sílilo úsilí domácích o změnu stavu, se začal objevovat i prostor pro rychlé kontry hostů. Při jednom takovém v 62. minutě našel, v pokutovém území křižným pasem, Pátek Koptu a ten nastřeluje pravou tyč branky domácích.

 

Pro host přišly ještě další okamžiky k ohrožení domácí branky. V rozmezí 64 a 66. minuty vyslali dva nebezpečné centy a také Hlaváčkovu střelu. Ale následně to byli opět domácí.

 

V 68. minutě po rohovém kopu uklízí, z prázdné branky před dvojicí dobíhajících útočníků, hlavou hostující obrana.

 

V 71. minutě je to opět P. Hlaváček, který z poza šestnáctky pálí na domácího gólmana, který jeho střelu vytěsnil na rohový kop. I tento roh přivodil domácí obraně krušné chvilky. Před dobíhajícím Popelkou odvracela domácí obrana na další roh.

 

V 72. minutě pro změnu Bohata odvrací centr na břevno vlastní branky. Nebezpečné protiútoky se střídají na obou stranách, v 74. minutě pálí z poza šestnáctky druhý z klanu Hlaváčků, Martin, jehož střela končí těsně vedle pravé tyče. A následně v 78. minutě z 25 m nebezpečně střílí a mine branku Pátek. Ještě v téže minutě si za hostující obranu zaběhl domácí útočník a z vyložené pozice jen těsně míjí levou tyč branky hostí.

 

 V 87. minutě přišla obrovská příležitost pro hosty, tentokrát si zaběhl za obranu domácích Kopta a tváří tvář gólmanovy se na místo střely po míči jen svezl.  Do konce utkání již žádná šance nepřišla a tak si hosté z Kladna vezou cennou výhru 0:2.

 

Sestava:

Pettík – Popelka, Bechyně, Bohata, Pátek – Christof, Nobst – Malec (54. Svoboda), Lácha (71. M. Hlaváček), P. Hlaváček- Kopta (84. Růžička)

Náhradnici: Nejedlý, Svoboda, M. Hlaváček, Růžička

 

Hostující  trenér  Petr  Johana  kometoval  utkání :

„Do utkání jsme vstoupili střelecky dobře a hned zpočátku jsme si vytvořili dvoubrankový náskok. Potom otěže utkání převzali domácí a začali nás tlačit. My jsme zbytečně ztráceli míče a nedokázali jsme patřičně na domácí tlak zareagovat. Ve druhém poločase po dalším úvodním tlaku domácích se začala hra vyrovnávat a přišli i naše šance. Utkání bylo v této fázi útočné, ale bez patřičného efektu na obou stranách, a tak jsme nakonec zvítězili, i když nutno podotknout, že domácí byli v tomto utkání lepším týmem, ale nehraje se na krásu, a ne vždy lepší tým zvítězí.“