Vyhledat

« zpět

Dominik Nobst střelecky řádil na Souši

Dominik Nobst střelecky řádil na Souši

14.08.2019

FK Baník Souš – SK Štětí 4:1 (1:1)

Branky: 17.50,70 min. Nobst,  78.min. Kopta -  7.min. Neuman

 V 1. kole nového soutěžního ročníku 2019-2020 přivítal celek FK Baníku Souš soupeře ze Štětí, nováčka soutěže, který postoupil  z KP Ústeckého kraje.

Úvod utkání domácí hráče i fanoušky zaskočil, neboť hráči Štětí vstoupili do utkání aktivně. Od začátku hry si nenechali jako nováček nic líbit a to se jim vyplatilo, neboť hned v 7. minutě utkání po rohovém kopu z pravé strany se v pokutovém území hlavičkou prosadil hráč s č. 3 Neuman Jiří a hosté vedli 0-1.

 

Domácí se po úvodní brance nemohli dostat do utkání, tahali za kratší konec, ale pomohla jim situace ze 17. minuty utkání, kdy po centrovaném míči z pravé strany zahrál hostující obránce v pokutovém území rukou a hlavní arbitr odpískal správně pokutový kop. Ten s přehledem zahrál Dominik Nobst a srovnal stav utkání na 1-1.

 

Poté se na hřišti hrála vyrovnaná partie, kdy lepším celkem se jevilo mužstvo ze Štětí.

 

Do druhého poločasu domácí hráči vstoupili s cílem změnit obraz hry, domácí trenér Johana udělal jednu změnu v sestavě, kdy do hry poslal Christova a ze hry šel M. Hlaváček. Domácí se skutečně na soupeře vrhli, jak se patří, v 50. minutě utkání byl v pokutovém území hostí faulován P. Hlaváček a osvědčený exekutor pokutových kopů v Souši Dominik Nobst nezaváhal a Souš vedla 2-1.

 

Hosté se po obdržené brance nevzdávali, dále předváděli hezký fotbal a měli i šance, jednu z nich v 67. minutě však zlikvidoval domácí brankař Pettík.

 

V 70. minutě utkání, do té doby dobře chytající-brankář hostí, udělal při rozehrávce fatální chybu a nabídl zadarmo míč Nobstovi, který brankaře z dálky přehodil a završil tak svůj střelecký den „hattrickem“ 3-1.

 

Hosté i po obdržené brance se stále snažili změnit skóre utkání, v 71. minutě se dostali do další šance, ale tu zlikvidoval domácí brankař. V 78. minutě domácí celek podnikl bleskový protiútok, míč vyvezl Nobst a přesnou nahrávkou našel svého spoluhráče v útoku Koptu, který krásně umístěnou střelou na zadní tyč z levé strany tkzv. „angličákem“ umístil míč do hostující branky a upravil na konečných 4-1 pro domácí tým.

 

Domácí tedy premiéru v novém ročníku zvládli na jedničku, ale celek ze Štětí velmi překvapil svoji hrou a do budoucna budou s ním mít ostatní celky divizní skupiny B velké problémy. Hvězdou utkání byl třígólový střelec Dominik Nobst.

Sestava:

Petík – Hána (75. Rúžička), Bechyně, Bohata, Pátek – Hlaváček M. (46. Christof), Prokop – P.Hlaváček( 81.Lácha ), Nobst, Popelka  (57. Kunc ) – Vávra (61.min.Kopta )

Náhradnici:

Nejedlý, Malec

Žk:  Bohata, Pátek – Uřídil,Brandejs,Vokoun, Pícha

Rozodčí :  Langmajer – Košan, Cupll

Delegát FAČR :  Váňa Josef

Domácí  trenér  Petr  Johana  kometoval  utkání :

Dnes jsme se utkali s nováčkem soutěže, který předvedl kvalitní výkon, my jsme se nemohli dostat do utkání, ale větší vůlí po vítězství a změnou v sestavě jsme nakonec vývoj utkání zvládli. Výhrady k výkonu svých svěřenců mám v rozmezí  mezi 50 až 75.minutou utkání, kdy jsme udělali větší množství chyb, ze kterých je nutné se poučit. Za vítězství jsem rád, protože dobrý vstup do nového soutěžního ročníku je velmi důležitý.