Vyhledat

« zpět

Divize A ženy Čechy: Společný tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov si poradil s pražským týmem a opět doma zůstaly všechny body

Divize A ženy Čechy: Společný tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov si poradil s pražským týmem a opět doma zůstaly všechny body

08.10.2019

FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – FC Raptors Prague 4:2 (2:0)

Branky Souše/Ervěnic: Voláková, Šimonková, Tóthová a Šumová

 

Sdružený tým žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál své domácí utkání 3. kola na hřišti v Souši s atraktivním pražským týmem složeným převážně z cizinek.

 

Soušské a Ervěnické Číči nastoupily do utkání po smolné porážce v 1. kole poháru žen v Hradci Králové, kdy v neděli 29. 9. nastoupily proti domácímu týmu Sokol Třebeš a podlehly v poměru 3:2 (2:0). Mistrovské utkání s „cizineckou legií“ slibovalo zajímavý duel, protože „Pražandy“ obě předchozí mistrovská utkání vyhrály a pyšnily se skórem 10:0

 

K třetímu mistrovskému utkání nastoupily ženy sdruženého týmu na domácí půdě již s kapitánkou Královou a Kolomazníkovou v obraně a brankářkou Flachsovou a záložnicí Tóthovou, které nemohly odjet na pohárové utkání z pracovních nebo zdravotních důvodů. Naopak z důvodu nemoci nenastoupily do utkání další hráčky (např. Lukešová, Novotná). Do týmu se po mateřské dovolené vrátila Hůlová.

 

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně. Větší aktivita byla ale v nohách domácích hráček. Již v 6. minutě si za obranu hostí naběhla Voláková a zkušeně přehodila vybíhající brankářku Raptorek – 1:0. O šest minut později ji napodobila Šimonková, která z pravé strany obešla lapačku a uklidila míč do prázdné branky – 2:0. To domácí ženy uklidnilo a mohly praktikovat kombinační hru. Další šance domácích žen přicházely, ale již bez kýženého efektu. Soupeřky byly v první půli bezzubé a dopracovaly se pouze ke střelbě ze střední vzdálenosti.

 

Začátek druhého poločasu kopíroval průběh první půle, kdy v 56. minutě vstřelila třetí branku již zkušená Tóthová. V 58. minutě měla „tutovku“ Svobodníková, ale z hranice malého vápna minula prázdnou branku. Byly k vidění i další šance, ale v síti skočila až dorážka Šumové v 70. minutě po nahrávce z pravé strany hřiště z kopačky Šrámkové – 4:0. Následně se dočkaly i ženy z Prahy. V rozmezí dvou minut (v 78. a 79. min.) dvakrát udeřily a vrátily se do hry. Naštěstí domácí ženy si konec zápasu ohlídaly a zaslouženě zvítězily. O slušnosti utkání svědčí i fakt, že nebyla udělena žádná karta.

 

Trenéři hodnotili utkání: Úvod zápasu by si přál každý tým. Vést ve 12. minutě zápasu o dvě branky vždy tým zklidní a lze pak praktikovat „naordinovanou“ hru. Utkání bylo více času pod naší taktovkou, ale zbytečně jsme na konci polevili v aktivitě a svou nedůsledností nechaly hostující ženy vrátit do zápasu. Je vidět, že atraktivní tým z Prahy se každým zápasem zlepšuje a bude těžkým soupeřem i pro další favority soutěže.

 

Sestava: Flachsová – Kolomazníková, Plochá, Králová (K), Antalová, Svobodníková, Polívková, Myslíková, Voláková, Šimonková, Tóthová, Šumová, Šrámková, Hejduková a Bečáková.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

 

Další mistrovské utkání odehrají ženy Souše/Ervěnic na půdě Postoloprt v sobotu 12. 10. 2019 od 10 hodin.