« zpět

Devět branek v přípravě

12.02.2020

FK Baník Souš – SK Rakovník  5:4 (4:1)

K třetímu přípravnému utkání přijeli v sobotu dopoledne na půdu Souše fotbalisté SK Rakovník.

Utkání hrající od 11. hodiny začali lépe hosté a první čtvrthodinku udávali tempo hry a domácí donutili k defenzivě.   Ne vždy si domácí defenzíva počínala stoprocentně a tak si hosté vytvořili i nějakou tu šanci, ale žádnou nedokázali zužitkovat.

Od patnácté minuty se domácí zlepšili a byli to naopak oni, kdo v utkání začínal mít navrch. Za svou iniciativu byli také náležitě odměněni a brankový účet se začal měnit.  Nejprve se v pokutovém území prosadil domácí Vágner, kdy šel důrazně do souboje a míč dorazil do branky 1 - 0.

Netrvalo to příliš dlouho a domácí střelec se prosadil podruhé, tentokrát povedenou střelou z hranice pokutového území 2 - 0 .

Pak zkorigovali brankový stav hosté. Kdy, po rohovém kopu, zaspala na přední tyči domácí obrana  a odražený míč dorazili hosté do domácí branky 2 - 1.

Domácí, ale nepolevili a předváděli pohlednou kopanou se spoustou povedených akcí.  Jejich úsilí bylo korunováno i dalšími brankami.  Na centr z pravé strany si v pokutovém území naběhl Hána a hlavou zvýšil na 3 - 1.

Po zaváhání hostující obrany se před samotným gólmanem hostí objevil Kopta a situaci vyřešil přesným lobem a přidal další branku domácích 4 - 1.

Do konce poločasu už na žádné straně branka nepadla, a tak se šlo do šaten za stavu 4:1 pro domácí.

Do druhé půle vstoupili domácí se stejným odhodláním, s jakým končili půli první a brzy přišel pro hosty další tres. Z přímého trestného kopu skóroval Glaser  5 - 1.

Jenomže to bylo ze strany domácích vše. Pak přišel nepochopitelný výpadek, domácí značně polevili a tak se v jejich obraně začali objevovat skulinky, které zkušený soupeř začal využívat. Ze stavu 5:1 postupně snížil na 5:4 a značně tak zdramatizoval závěr utkání.

Nakonec domácí srovnání stavu nedovolili a uhájili tak jednobrankové vítězství.