« zpět

Číči napravily zaváhání z prvního kola

24.09.2019

Číči ze Souše a Ervěnic-Jirkova – Sokolov 6:0

Ženy sdruženého fotbalového týmu Souše a Ervěnic-Jirkova nastoupily do 2. kola nového ročníku divize A Čechy proti nováčkovi soutěže ze Sokolova (pozn.: tým je složený převážně z bývalých hráček ženských týmu Chebu a K. Varů a doplněn novými hráčkami) s cílem odčinit smolnou porážku z úvodního kola na půdě Pavlíkova, kdy prohrály 1:0.

Úvod utkání se nesl ve znamení "oťukávání" se se soupeřem, kdy to lze s nadsázkou označit jako seznamka. Nervozita byla znát na obou stranách. Domácí hráčky přidaly a postupem času získávaly územní převahu, které přinesly brankové příležitosti.

Číči (tak je označován tým žen domácích) se zastřelovaly. Nakonec odpovědnost na sebe vzala zkušená Lukešová, která v první půli vždy pronikla středem hřiště vstřelila dvě branky (ve 36. a 43.) a přinesla klid na kopačky žen domácích.

Druhý poločas byl již pod taktovkou zkušenějšího ze soupeřů a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. V 50. min. zahrávaly ženy Souše-Ervěnic/Jirkova nepřímý volný kop v pokutovém území a příležitost zužitkovala kapitánka Králová - 3:0.

Na rozdíl čtyř branek zvýšila v 57. min. únikem Šimonková a o dvě minuty ji následovala Svobodníková, která zvýšila již na 5:0.

Poslední hřebík do pomyslné rakve si hráčky Sokolova zatloukly samy, kdy obránkyně srazila střelu domácích do vlastní sítě.