Vyhledat

« zpět

Cenný bod z hřiště vedoucího týmu

Cenný bod z hřiště vedoucího týmu

22.10.2019

SK Český Brod – FK Baník Souš   0:0 (0:0)  PK : 4-2

 

V sobotním utkání se střetla vedoucí mužstva Divize B. Tabulku vedoucí Český Brod s 28 body a druhá Souš s 27 body. Pro obě mužstva velmi důležité utkání slibovalo kvalitní podívanou.

 

To se také od úvodního hvizdu naplňovalo, domácí nechtěli nechat nikoho na pochybách, že jim první příčka průběžného pořadí patří právem. Hned v úvodu se natlačili před branku hostí a hrozili především nebezpečnými centy do pokutového území. Tento úvodní tlak trval zhruba do páté minuty utkání. Hostující obraně se ve spolupráci s gólmanem podařilo všechny ošemetné situace vyřešit.

 

Poté se průběh utkání začal vyrovnávat a osmělili se i hosté. V 10. minutě poslal krásný pas za hostující obranu Glaser a nabíhající P. Hlaváček z hranice šestnáctky nebezpečně vystřelil na branku soupeře. Jeho střelu domácí brankář vytěsnil na rohový kop. Pro hosty to byl impuls a postupně začínali přebírat otěže utkání.

 

V následujících minutách měli více ze hry hosté, což se také začalo projevovat i v zakončení. Nejprve se v 15. minutě rozhodl, na prvé straně, z poza šestnáctky zakončit Nobst. Jeho střela skončila nad branku domácích. Poté se ve 22. minutě, po rohovém kopu odrazil míč ke Koptovi, který perfektně z první trefil ve vzduch míč a střelou přes celou bránu, na levou tyč vystrašil gólmana domácích. A o nedlouho následoval další střelecký pokus Nobsta, který ve 24. minutě jen těsně míjí břevno branky domácích.

 

Ale nebyli to jen hosté, ale i před domácími musela být po celou dobu obrana Souše na pozoru. Ti měli ve 27. minutě velkou příležitost, kdy v pokutovém území zcela osamoceného útočníka domácích Herzána překvapil přesný centr a odražený balon pohodlně zlikvidoval gólman Pettík. V následujících minutách to byla bitva především ve středu pole, v které měli mírně navrch hosté ze Souše.

 

Ve 40. minutě to ale byli Českobrodští, kteří po vymyšleném faulu a neoprávněné žluté kartě pro Nobsta, zahrávali z pravé strany přímý kop. Centrovaný míč našel na zadní tyči domácího Hrdličku, ale jeho nebezpečnou hlavičku hostující brankář kryl.

 

Domácím to zachutnalo a ve 42. minutě přišla asi největší příležitost utkání. Domácí podnikli z pravé strany protiútok, na jehož konci si na přední tyč naběhl domácí útočník Fikejz a trefil pouze brankovou konstrukci. Po té míč poskakující na brankové čáře uklidil do bezpečí hostující Pátek.

 

Úvod druhé půle byl mnohem vyrovnanější hrálo se o střed pole a v blízkosti branek se nic závažného neudálo. To platilo až do 55. minuty. V té z pravé strany přenášel hru na levý kraj pokutového území Popelka. Růžička, který si šel  pro balon byl v pokutovém území evidentně podražen. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá, a tak prošel centr až na Pátka, který bezprostředně hledal na zadní tyči osamoceného Koptu, ale centr se od zadní tyčky odrazil k domácímu stoperovi, který jej odvrací od branky. Ale ne na nadlouho. Míč se opět dostává k Pátkovi, který přes celé vápno nachází Popelku, ale jeho pohotovou střelu brankář domácích vyráží. Na hranici vápna se opět zmocňují balónu Souští , ale celou akci hatí faul Kopty.

 

Obraz hry se i nadále neměnil, utkání je vyrovnané. Důsledné obrany obou týmů příliš vzrušujících okamžiků nepovolují. Za zmínku stojí ještě v 63. minutě závar před Soušskou bankou, který ke spokojenosti hostů vyřešil Bechyně. Pak ještě v 71. nenápadný centr, směřující do branky, musel s vypětím všech sil vytěsnit nad své břevno brankář Pettík.

 

V závěrečné čtvrthodině se opět vracel míč více na kopačky hostujícího týmu, ale k žádným brankovým příležitostem to nevedlo, a tak se oba soupeři v základní hrací době rozešli smírně 0:0.

 

V následujících pokutových kopech hned v prvé sérii domácí neproměnili, v druhé sérii byli oba aktéři úspěšní a už už to vypadalo, že si prémiový bod odvezou hosté. V třetí sérii byli domácí úspěšní a hosté neproměnili, stav se srovnal. Ve čtvrté sérii se scénář opakuje, domácí jsou úspěšní a hosté nedají. V páté sérii domácí proměňují a je rozhodnuto. Prémiový bod zůstává v Českém Brodě.

 

ŽK : 1 - 5

 

Hostující trenér Petr Johana po utkání uvedl :

Utkání bylo vyrovnané, šance byly na obou stranách, ale nebyly proměněny.  A tak utkání nakonec skončilo smírně, rozhodli poté pokutové kopy.

 

Sestava  :

Pettík – Popelka, Bechyně, Bohata, Pátek – Christof (90. Kunc), Nobst – P. Hlaváček (87.Svoboda), Gleser, Růžička (67. Lácha) – Kopta (65. Malec)

Ke střídaní:

Nejedlý, Malec, M. Hlaváček, Lácha, Svoboda, Kunc

Trenér: Petr Johana,

Vedoucí mužstva: Petr Sattler