Úterý, 15 Leden 2019 13:36

FK Baník Souš – FK Litoměřicko 1:1(1:0)

Po podzimní přestávce se k jarní přípravě poprvé sešli domácí fotbalisté v pondělí 7. 1. 2018 a již v sobotu si pozvali k přípravnému utkání velmi kvalitního soupeře z ČFL celek Litoměřicka.

Utkání hrané na umělém povrchu, který je menších rozměrů než travnaté hřiště, mělo velmi slušnou úroveň. Díky velikosti hřiště bylo plné osobních soubojů, které byly vedeny oboustranně velmi korektně, o to měl sudí Plzák jednodušší práci.

Utkání splnilo to, co jsme od něho očekávali , a to především prostřídat a vyzkoušet všechny členy kádru. Do přípravy se k původnímu kádru připojili čtyři noví hráči a to:

Zdeněk Weickert z angažmá v Německu, dříve Mostecký FK), Dominik Kocúr (Kopisty), Bohuslav Hudec (Ústí n/L) a Daniel Chodora (Ústí n/L)

Z kádru naopak odešli zkušený Běloušek Ondřej, brankář Filip Petík a Dominik Dolejší, který právě v tomto utkání nastoupil v dresu soupeře.

V samotném utkání byli v první polovině hosté lepší a měli také herní převahu. Ale, příliš šancí si nevytvořili, atak v závěru prvního poločasu přišel trest, kdy po centru z pravé strany umístil Chodora, nováček v dresu Souše, míč k pravé tyči branky hostů.

V druhé půli se hra více vyrovnala. Utkání se odehrávalo především ve středu pole a celkově bylo chudé na brankové příležitosti. Nicméně ke konci utkání se hostům přeci jen podařilo skóre srovnat a tak se soupeři rozešli smírně 1:1.