• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pátek, 16 Listopad 2018 09:51

Fotbalový klub FK Baník Souš z.s. byl dne 18.10.2018 pořadatelem projektu „Den plný sportu dětí předškolního a školního věku“ . Akce byla pořádána za finanční podpory Lesů České republiky,s.p.

Projekt byl určen na rozvoj sportování pro děti a mládež nejen z Mostu, ale i z blízkého okolí. Jednalo se o podporu sportovní činnosti dětí - tzv. nespecifické primární prevence se zaměřením na děti i ze sociokulturně znevýhodněného prostředí. V rámci projektu byla podpořena sportovní činnost dětí V dopoledních hodinách probíhalo sportovní dovádění , kdy děti měly možnost si na 12 různorodých stanovištích vyzkoušet své technické dovednosti a pohybové schopnosti.

Akce probíhala na hlavní travnaté ploše a na UMT v areálu , celkem se zúčastnilo 210 děti převážně ze Základních škol Mostecka.

V odpoledních hodinách až do tmy probíhali 3 fotbalové turnaje současně a to : mladší přípravky, starší přípravky, předpřípravky .

Celkem se zúčastnilo 12 mužstev i z jiných klubů než je FK Baník Souš, účastni byli děti ze Sokola Bečov, MFK Most, FK Havraň . Již v minulé sezóně FK Baník Souš začal zakládat svoji fotbalovou mládež, nejprve vzniklo mužstvo mladších přípravek a v letošním roce také mužstvo starších přípravek a žáků , týmy nyní hrají okresní soutěž v Mostě. Všichni pevně věří, že kromě týmu dospělých v divizní soutěži a družstva žen ve III. lize budou postupně vznikat další mládežnické týmy. Trenérem přípravky i týmu dospělých je bývalý reprezentant a ligový hráč Petr Johana, který projekt pro děti ve spolupráci s hráči A týmu dospělých, týmu žen a za pomoci také trenérů mládeže již z vlastních řad výborně připravil.

Pořadatelům za jejich skvěle připravenou akci byla odměnou radost a nadšení sportujících dětí. Děti za své sportovní snažení dostaly od organizátorů pár sladkostí a také se nezapomnělo v průběhu konání kempu na pitný režim v podobě točené limonády a dalšího občerstvení. Účastníci turnajů byli odměněni poháry, medailemi, diplomy a sladkostmi.

Z útulného sportovního areálu odcházely děti i jejich pedagogický doprovod velmi spokojení. Děti potvrdily, že je sportování na hřišti bavilo a rády v něm budou pokračovat! Od pořadatelů pak dostaly informace, kde se na fotbal mohou přihlásit. Nabídka pro děti se zájmem o trénink fotbalu je tak v Mostě velmi pestrá, tak jako nabídka pro jiné sportovní aktivity!

Autor Ing. PetrČerný – sekretář FK Baník Souš z.s.

 

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR