• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Úterý, 13 Listopad 2018 10:32

news

SK Polaban Nymburk - FK Baník Souš 0:0 (0:0) PK : 2:4

V předposledním kole podzimní časti Divize skupiny „B“ zajížděli hráči Souše na půdu v pořadí 13. FK Polabanu Nymburk.

Nízký bodový zisk domácího celku společně s dobře připraveným, ale velmi měkkým terénem dal předvídat bojovnému utkání. To se také potvrdilo hned od úvodního hvizdu, již ve 2. minutě trestal rozhodčí domácí hráče žlutou kartou.

Hosté vstoupili do utkání lépe a hned na konci první desetiminutovky zamkli domácí v jejich pokutovém území. Nejprve z pravé strany střílel z hranice pokutového území Hlaváček P., jeho střelu pod břevno vytěsnil domácí brankář na rohový kop. Z rohového kopu přišla další nebezpečná situace, kdy přetažený centr Prokop vracel zpět před branku a hlavičku Popelky likvidoval domácí zadák na brankové čáře. Následující roh již žádné vzrušení nepřinesl.

Poté domácí hru zlepšili, útoky se střídali na obě strany s náznaky drobných příležitosti, ale o vyložených gólových šancích nemůže být ani řeč. Duel se odehrával především mezi oběma šestnáctkami s velkým množstvím tvrdých osobních soubojů. Ale i přes zlepšení domácích měli celou první půli mírnou převahu hosté ze Souše. Za zmínku ještě stojí přihrávka Popelky, kdy poté z levé strany střílel Zápotocký a to v 31. minutě, střelu zlikvidoval domácí gólman.

Gólově se v prvém poločase neprosadil žádný tým, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 0.0.

Stejný obrázek jako první poločas skýtal úvod druhého. Jako první se osmělili domácí, ale střelu Škareckého z hranice pokutového území brankář hostů kryl.

Poté již otěže zápasu opět začali přebírat „Soušáci“, vystupňovali tempo a začali se objevovat i gólové příležitosti. V 50 minutě zahrával z více než 25 metrů přímý kop Matyáš, se kterým měl domácí gólman plné ruce práce, míč mu vypadl a jen málo chyběl Vávrovi, aby dorazil do prázdné branky.

V 56. minutě po závaru před brankou domácích přesně, ale nepříliš razantně nasměroval míč na branku soupeře Prokop a tak si s ní domácí brankář poradil a míč vyrazil. Z následujícího centru hlavičkoval přesně k pravé tyči Běloušek, ale gólman domácích byl opět na místě.

V 63. minutě po dalším ze závarů před brankou domácích, na dlouho nohu, tečoval Prokop míč těsně vedle levé tyčky. V této fázi hry jsme byli jasně lepším celkem.

V 67. minutě, ale zcela zbytečně fauloval, do té doby dobře hrající Matyáš a po druhé žluté kartě se poroučel do sprch. Tento moment ovlivnil další vývoj utkání, domácí vycítili příležitost a chtěli utkání dovést do vítězného konce. Trenér Johana na vzniklou situaci zareagoval, trochu přeskupil řady, z hrotu stáhl Václava Štípka a do pole poslal soubojového Dominika Nobsta. Hráči Souše, ale žádné velké drama nedopustili, v deset podali velmi bojovný a obětavý výkon a nutno podotknou, že nejen bránili.

Utkání tak skončilo smírně 0:0. O množství soubojů a nesmírné bojovnosti svědčí množství udělených karet. Rozhodčí rozdal celkem osm žlutých a jednu červenou a nad mnoha dalšími nedovolenými zákroky přimhouřil obě oči.

O celkovém osudu utkání a bodech navíc, museli nakonec rozhodnout pokutové kopy. Ve druhé a třetí sérii se vyznamenal gólman Pettík, oba kopy domácím hráčům kryl, zatímco hosté byli ve všech čtyřech sériích úspěšní. A tak na pokutové kopy zvítězili v poměru 2:4 hosté a bod navíc si odváží domů.

Hostující trenér Petr Johana po utkání uvedl :

„Dnes se na hřišti menších rozměrů hrálo bojovné utkání plné osobních soubojů ve kterém jsme první poločas domácí přehrávali, ale bohužel neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Druhý poločas jsme hned v první minutě udělali velkou chybu, ale brankář Pettík nás podržel.

Druhý poločas bylo utkání vyrovnané a domácí stejně jako my hrozili především ze standartních situací. Největší šanci utkání jsme bohužel M.Prokopem neproměnili, kdy na těžkém terénu z blízka překopl prázdnou branku. V 68. minutě se zbytečně po druhé žluté kartě nechal vyloučit Matyáš a utkání se dohrálo bez dalších šancí až do rozhodujících pokutových kopů. Zde opět výborně zachytal Filip Pettík, dvě penalty zneškodnil a vezeme si domů 2 body.

Kluky chválím za „odmakané“ utkání, ale chybělo mi tam více klidu v útočné fázi, a hlavně při zakončení. Z mého pohledu jsme ztratili bod.“

Sestava : Pettík - Běloušek, Bohata, Prokop, Pátek - Matyáš, Zápotock - Hlaváček P.( 87.min.Strnad ), Hlaváček M.( 46.min. Vávra ), Popelka - Štípek (69.min. Nobst )

Trenér: Petr Johana,

Vedoucí mužstva: Petr Sattler

Masér : Jíra Pavel

ŽK : 3 -4

ČK : 0 - 1

Diváci : 85

Rozhodčí : Babka - Matyš , Navrátilová

Delegát FAČR : Pešek Pavel

Autor : P.Sattler

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR