• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Neděle, 11 Listopad 2018 21:08

Společný tým fotbalových žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál poslední mistrovské utkání v Praze s nováčkem soutěže FC Prague Raptors a přezimuje na prvním místě divizní tabulky.

Minulou sobotu zvítězily ženy Souše/Ervěnic-Jirkova jednoznačně v posledním utkání podzimní části soutěže na půdě atraktivního týmu pražských žen (složený převážně z cizinek) v poměru 8:0 (poločas 4:0) a zakončily tak úspěšně působení v obměněné soutěži (po odehrání základní části soutěže se tabulka rozdělí na dvě části – první 4 týmy pak budou hrát dvoukolově o prvenství soutěži a ostatní týmy pak o konečné umístění).

Ženy sdruženého týmu odehrály na podzim celkem 9 utkání, v 8 zápasech zvítězily a z jednoho utkání odešly jako poražené – celkem získaly 24 bodů a bilance branek je velice aktivní – 43 vstřelených branek oproti 10 obdrženým. Fotbalově nejkvalitnější lze považovat zápasy s vítězem minulého ročníku – Pavlíkovem (1:0 a 5:3) a zejména druhé utkání patřilo mezi nejlepší zápasy celého podzimu, kdy oboustranně kombinační hra byla okořeněna osmi hezkými brankami. Nevýraznějších vítězství bylo dosaženo s „cizineckou legií“ týmu Prague Raptors (14:1 a 8:0). Jako smolný zápas lze hodnotit jedinou prohru v soutěži s týmem Švermova (0:2), který dobře takticky zvládl utkání a odvezl si všechny body.

Kádr žen, který nastoupil v mistrovských utkáních (v závorce je uveden počet vstřelených branek):

Vaňáčová, Flachsová, Váňová (3), Ratajová (1), Mašlová, Plochá, Novotná (1), Robelová, Lukešová (8), Králová (2), Tóthová (3), Svobodníková (2), Podaná (11), Polívková (8), Šimonková (3), Myslíková (1), Bečáková, Antalová, Hejduková, Nováková, Slezáková, Ščevíková, Jungová a Dojáčková.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

Trenéři týmu hodnotili podzimní část soutěže: "Jako první tým v ženských divizních soutěžích jsme vstoupili již oficiálně jako sdružený tým. Hráčky se dobře poznaly již na jaře, kdy jsme se pod hlavičkou Souše začali společně hrát. Tým si „sedl“, tak jsme již nemuseli pracovat na sehrání. Přestože jsme vstupovali do soutěže jako jedni z favoritů, tak jsme nečekali, že přezimujeme na samém vrcholu. Je nutné ale poznamenat, že oproti druhému týmu ze Švermova máme náskok dvou bodů, ale také máme o jeden odehraný zápas více. Také nám dělaly drobné problémy přechody z přírodní trávy na umělku. Zajímavé je, že ženy více preferují hřiště s umělým povrchem. Také je třeba zmínit neproměňování řady šancí. Přestože jsme vstřelili absolutně největší počet branek v soutěži (43), tak jsem také spoustu i vyložených příležitostí „zahodili“ a v některých utkáních jsme pak museli rozhodovat až ve druhých poločasech. Bohužel nás celý podzim provázely zdravotní komplikace hráček (úrazy či nemoci), tak zimní přestávka je více než vítaná.

Zimní přípravu na jarní boje začneme ke konci ledna, kdy k tradiční přípravě na naší umělce připojíme i různá cvičení v posilovně.

V závěru bychom chtěli jako realizační tým poděkovat nejen všem hráčkám, ale také zástupcům vedení obou klubů (Baníku Souš a Ervěnic-Jirkova) a ženské části Fotbalové asociace v Praze, že umožnili tento průkopnický krok v ženské kopané. V současné době je obecně ve sportu potřeba rozvíjet zapojení nejen dětí k aktivnímu sportování a pro udržení menších klubů v soutěžním klání je alternativa sdružených týmů jednou z možností, jak v klubech udržet sportovní tradici."

 

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR