• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Středa, 17 Říjen 2018 08:01

news

FK Brandýs nad Labem - FK Baník Souš  3:0 (1:0)

Branky : 31.min. Dosoudil, 55. min. Stross, 79. min. Folwarczny

K dalšímu mistrovskému utkání fotbalové divize zajížděla Souš do Brandýsa nad Labem, k soupeři se kterým ještě nehrála ve své historii. Hřiště v Brandýse bylo v neuspokojivém stavu a od toho se odvíjel i fotbal.

Utkání bylo s celou řadou osobních soubojů a bylo víc bojovné než pohledné. Míč na hřišti skákal jako „hopsakoule“, ale podmínky byly pro obě mužstva stejné. Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, když ve 2. minutě utkání vyslali na hostující branku prudkou střelu, která byla ještě tečovaná, ale brankař hostí Pettík míč reflexivně vyrazil.

Ve 27. minutě se domácí dostali k dalšímu ohrožení hostující branky, ale hlavička volného domácího hráče byla doprostřed branky, kde byl připraven brankař hostí.

Do třetice to domácím vyšlo, v 31. minutě na pravé straně domácí vhazovali dlouhý aut, domácí útočník míč zatáhl do strany, kde se zbavil hostujícího hráče a míč poslal pod sebe do pokutového území, kde důrazný domácí hráč Dosoudil Michal vsítil první branku domácího celku 1-0.

Ve 38. minutě domácí poslali dlouhý míč za obranu na levé straně, odkud míč odcentrovali na zadní tyč hostující branky, kde se ocitl domácí útočník v tváři tvář brankáři hostí, ten však domácím nedovolil skórovat a výborným zákrokem zlikvidoval brankovou příležitost.

Teprve ve 40. minutě se hosté pokusili ohrozit domácí „svatyni“ a to když hostující Zápotocký vyslal střelu směrem na domácí branku, ale míč branku netrefil. První poločas dospěl ke konci a nutno konstatovat, že domácí byli v tomto poločase lepší, i když hostům se nedá snaha bojovat upřít, ale to bylo málo.

Do druhého poločasu udělal hostující trenér Johana dvě zásadní změny, poslal na hřiště stopera Bohatu a dalšího zkušeného borce Christova. Cílem bylo změnit vývoj utkání, ale jak se později ukázalo, v sobotu nebylo dáno, aby hosté vstřelili jedinou branku, natož aby vyhráli.

Hosté již ve 48. minutě ohrozili domácí branku, když míč putoval po ose Pátek-Popelka-Nobst, ale domácí brankař míč chytá. V 54. minutě z pravé strany domácí podnikli průnik do pokutového území až k brankové čáře, zpětnou přihrávku do vyložené brankové příležitosti domácí hráč pořádně netrefil a tak ze šance nebylo nic.

V 55. minutě domácí z pravé strany zahrávali rohový kop na zadní tyč, zde domácí útočník hlavou vrátil míč zpět na střed pokutového území, kde domácí střelec Jas Stross nedal hostujícímu brankaři šanci a prudkou hlavičkou vstřelil druhou branku domácích 2-0.

V 70 a v 71. minutě měli domácí dvě brankové příležitosti, ale vytěžili pouze jenom jednu tyč a druhou šanci výborný brankář Pettík zlikvidoval. V 79. minutě utkání domácí hráči udeřili po třetí a naposled, kdy domácí útočník dostal míč za obranu, z levé strany blíže ke středu postupoval sám na hostujícího brankaře, těsně před ním míč posunul do leva, kde do prázdné branky míč zasunul domácí kapitán s č. 10 Folwarczny David 3-0.

Utkání, tak skončilo vítězstvím domácího celku a s pokorou lze říci, že zaslouženě.

Hostující trenér Petr Johana po utkání uvedl :

„Do první branky, která podle mě rozhodla o celém utkání a po zbytek prvního poločasu to bylo vyrovnané utkání. Ve druhém poločase již byli domácí agresivnější ve středu pole a hlavně kvalitní v útočné fázi na naší polovině v blízkosti pokutového území. Přidali další dvě branky a zaslouženě vyhráli.“

Sestava :

Pettík –Pátek,Běloušek, Prokop,Popelka (73.min. Ducháček) – Matyáš (46.min.Bohata ,Zápotocký ( 84. Hlaváček M. ), Haváček P., Nobst, Strnad ( 46.min. Christof ) - Vávra

Trenér: Petr Johana,

Vedoucí mužstva: Petr Sattler

Masér : Jíra Pavel

ŽK : 4 - 3

ČK : 0 - 0

Diváci : 190

Rozhodčí : Mrkáček – Pekař,Horáček

Delegát FAČR : Novotný Josef

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR