• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Středa, 19 Září 2018 07:35

news

FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – Prague Raptors FC 14:1 (4:1)

Branka Souše/Ervěnic: Lukešová 4 Polívková 4, Podaná 3, Svobodníková 2 a Váňová; ŽK 1:1; bez ČK; 80 diváků.

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál třetí utkání mistrovské soutěže na domácí půdě, tentokráte na hřišti Baníku Souš.

Ženy sdruženého týmu Souše a Ervěnic-Jirkova chtěly potvrdit vítěznou sérii, kdy v prvním utkání sezóny zdolaly doma Mělník (5:1) a pak získaly cenný skalp na půdě vítěze minulého ročníku z Pavlíkova (1:0). Tentokráte je čekal nováček soutěže složený převážně z cizinek, které žijí v Praze. Také trenérský tandem nepochází z Čech. Na hřišti komunikovali převážně anglicky, tak to mělo punc mezinárodního utkání.

Domácí ženy vstoupily do utkání velice aktivně, výsledkem bylo několik vyložených brankových příležitostí. Bohužel je neproměnily, tak je čekal trest, kdy po zaváhání domácí obrany se soupeřky ujaly vedení v 10. minutě – 0:1.

Naštěstí toto byl ten správný impuls pro domácí a během čtyř minut otočily vývoj utkání na 3:1. Branky vstřelily Podaná (ve 12. a 14. min.) a o 2 minuty později ji napodobila Váňová. Ve 22. minutě vstřelila branku domácích žen Polívková – 4:1. Hostující ženy mohly snížit ve 45. minutě z pokutového kopu, který neproměnily.

Druhá půle se stala střelnicí pro domácí sdružený tým. Již ve 49. minutě završila svůj hattrick Podaná a zlomila případný odpor hostí již na začátku druhého poločasu – 5:1.

Následně začaly padat branky jak na běžícím pásu – čtyři branky vstřelila Lukešová (58., 61., 74. a 87.min.), další své tři branky vstřelila Polívková (76., 77. a 83. min.) a poslední dvě branky přidala Svobodníková (v 64. a 89. min). Tolik branek ještě diváci nikdy na Souši neviděli.

Trenéři domácího týmu hodnotili utkání: „Z utkání jsme měli zpočátku trochu obavy. Čekal nás zcela neznámý tým, který lze v naší soutěži označit za zpestření, protože je složen z hráček, jejichž původ není jen z evropských zemí. V tomto utkání ale zaplatily „nováčkovskou“ daň, protože bylo vidět, že hráčky nejsou ještě dostatečně sehrané, čehož náš zkušený tým využil v maximální možné míře. Musíme ale složit poklonu soupeři, protože i když dostal pořádný příděl, tak se snažil až do poslední minuty vstřelit branku. Zároveň hrál velice slušně.“

Sestava Souše/Ervěnic: Vaňáčová – Plochá, Váňová, Ratajová (K), Novotná, Myslíková, Svobodníková, Lukešová, Podaná, Polívková, Tóthová, Mašlová, Hejduková a Bečáková.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

Ženy Souše/Ervěnic-Jirkova čeká po týdenní pauze „anglický“ víkend – nejdříve na domácí půdě (Baníku Souš) hrají pohárové utkání s druholigovými Teplicemi – výkop je v pátek 28. 9. 2018 v 11 hodin a další zápas – tentokráte již další mistrovský – hrají na domácí půdě v Jirkově. Soupeřem jsou ženy ze Švermova – hraje se v neděli 30. 9. 2018 od 16,00 hodin.

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR