• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 10 Září 2018 09:23

news

SK Pavlíkov – FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov 0:1 (0:1)

Branka Souše/Ervěnic: Polívková (9. min.)

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál druhé utkání mistrovské soutěže na půdě vítěze minulého ročníku.

Ženy společného týmu Souše a Ervěnic-Jirkova vstoupily do utkání aktivně, výsledkem bylo několik příležitostí. Již v 9. minutě otevřela skóre utkání přízemní dělovkou Polívková. Míč i slabě tečovala obránkyně domácích a ten nabral ještě větší rychlost a brankářka Pavlíkova nestačila zareagovat – 0:1.

Hráčky Pavlíkova se snažily o vyrovnání, ale útoky byly zachyceny obranou hostí nebo míč skončil v rukavicích spolehlivě chytající Vaňáčové.

Ve 20. minutě unikla po levé straně hřiště Tóthová, její přesný centr do pokutového území našel nabíhající Podaná, ale bohužel hlavou poslal míč do břevna branky.

Foto: Růžek Petr

Utkání mělo bojovný náboj, hra se přelévala nahoru dolů a bylo vidět mnoho pěkných kombinací. V poslední minutě prvního poločasu měli domácí hráčky příležitost v podobě přímého kopu z hranice vápna, ale střela sražená zdí skončila v náručí Vaňáčové. Do šaten se tedy odcházelo za jednobrankového vedení hráček Souše/Ervěnic-Jirkova.

Druhá půle se nesla ve stejném „duchu“, jako ta první. Bojovalo se o každý metr hřiště, k vidění byla aktivní útočná hra obou týmů. Již v 50. min. mohla rozhodnout zápas autorka úvodní branky Polívková. To přesný centr z levé strany hřiště vyslala opět Tóthová na hranici malého vápna. Míč si našel nabíhající Polívkovou, ale její střela hlavou těsně minula branku.

Postupem času se hráčky Pavlíkova začaly více tlačit na polovinu hostujících fotbalistek. Zároveň otevřely více zadní řady a hráčkám hostí se nabízely brejkové situace.

Hráčky Souše/Ervěnic-Jirkova měly řadu brankových příležitostí utkání rozhodnout. Mezi největší lze zařadit úniky Šimonkové a Tóthové, kdy se samy řítily na svatyni domácích. Bohužel vždy nastřelily brankářku.

Domácí ženy měly největší příležitost k vyrovnání v 80. minutě, kdy středem hřiště unikla agilní střelkyně domácích Pázlerová, ale Vaňáčová svým vyběhnutím zmenšila jmenované střelecký prostor a míč pak vyrazila do bezpečí. Hráčky hostí měly ještě dvě příležitosti, ale také neskončily kýženým výsledkem.

Trenéři domácího týmu hodnotili utkání: Je nutné pochválit celý tým. Škoda jen, že jsme nevyužili další brankové příležitosti, mohli jsme utkání rozhodnout daleko dříve a nemuseli toliko bojovat do konce zápasu. Ale předvedli jsme zodpovědný kolektivní výkon, kdy i do obranné fáze se zapojily všechny hráčky.

Sestava Souše/Ervěnic: Vaňáčová – Váňová, Ratajová (K), Mašlová, Lukešová, Myslíková, Králová, Podaná, Polívková, Tóthová, Šimonková, Antalová, Bečáková a Ščevíková.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

ŽK 1:1; bez ČK; 50 diváků.

Další mistrovské utkání odehrají ženy Souše/Ervěnic na domácí půdě (Baníku Souš) s nováčkem soutěže, který je většinou složen ze zahraničních hráček – FC Prague RAPTORS v sobotu 15. 9. 2018 od 16,00 hodin.

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR