• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Úterý, 04 Září 2018 07:38

news

FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – FC Mělník 5:1 (0:0)

Branky Souše/Ervěnic: Šimonková 3 (48., 52. a 54. min.), Polívková (58. min.) a Myslíková (73. min.).

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál své úvodní mistrovské utkání na domácí půdě na hřišti v Jirkově v neděli 2. 9. a v novém soutěžním ročníku plně bodoval.

Ženy domácího týmu vstoupily do utkání aktivně. Bohužel se velmi obtížně vyrovnávaly s těžším terénem po deštivém počasí předchozích dnů.

Ženy sdruženého týmu si sice vytvořily územní převahu a řadu brankových příležitostí, ale kromě terénu narušujícího kombinační hru je zrazovala i koncovka. Některé příležitosti byly v pokutovém území překombinované nebo se hráčky uchýlily ke zbrklé střelbě. Největší příležitosti volající po brance měly hráčky domácího týmu Polívková, Svobodníková,Slezáková a Šimonková. Jejich šance končily mimo tři tyče nebo je dokázala zmařit lapačka hostí.

Hráčky Mělníka vynikaly brejkovými situacemi, které podnikaly do otevřené obrany. Ale jejich šance také končily na kopačkách bránících hráček nebo v náručí domácí brankářky. Z těchto důvodů se odcházelo do šaten v polovině utkání za bezbrankového stavu.

Do hruhé půle nastoupily hráčky Souše/Ervěnic s cílem co nejdříve vstřelit branku. Již v 1. minutě druhého poločasu unikla Polívková, ale její střela odrazila od levé tyče branky.

Naštěstí o další dvě minuty později se prosadila Šimonková, poté se hráčky uklidnily. Lépe se jim začalo kombinovat a výsledkem byly další vstřelené branky. Poslední jmenovaná v rozmezí dalších několika minut vstřelila další dvě branky (v 52. a 54. min.) a tím završila svůj hattrick. Třetí branka byla jak z fotbalové učebnice, kdy středem hřiště pronikla Polívková a v pokutovém území poslala míč vedle vybíhající brankářky a Šimonková již uklidila míč do „zívající“ branky.

Čtvrtá branka v síti Mělníka nenechala na sebe dlouho čekat. To se již prosadila Polívková, která v podobné situaci jako v první minutě druhé půle nyní nezaváhala. Další brankové příležitosti domácích měly Podaná, Bečáková a Myslíková.

Poslední jmenovaná své zaváhání později napravila, kdy nekompromisní dělovkou z těžkého úhlu z pravé strany nedala lapačce hostí šanci a míč putoval odrazem od břevna do sítě. Pochvalu zaslouží i hráčky Mělníka. Přestože o vítězi utkání bylo již rozhodnuto, tak se snažily o vstřelení branky, za což byly po pěkné kombinační akci v 76. min. odměněny a Filová upravila skóre utkání na konečných 5:1.

Trenéři domácího týmu hodnotili utkání: "V první půli se naše hráčky nedokázaly vyrovnat s terénem a také nervozitou z prvního utkání v soutěži. V kabině jsme si pak řekli několik pokynů a děvčata je od první minuty druhé půle začaly naplňovat. Sice jsme hned v úvodu nastřelili tyč, ale naštěstí se případné obavy brzy rozplynuly a v rozmezí 10 minut jsme vstřelili čtyři branky a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto."

Sestava Souše/Ervěnic: Vaňáčová – Plochá, Králová, Mašlová (K), Novotná, Králová, Slezáková, Svobodníková, Lukešová, Podaná, Polívková, Myslíková, Šimonková, Antalová, Jungová, Bečáková a Robelová.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

Další mistrovské utkání odehrají ženy Souše/Ervěnic na půdě vítěze soutěže minulého ročníku – Pavlíkova v sobotu 8. 9. 2018 od 13,30 hodin.

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR