• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 20 Srpen 2018 08:17

news

FK Baník Souš – TJ Tatran Rakovník 3:2 (1:1)

Branky : 8min.Vávra, 64 a 66 min. Dolejší – 26.min.vlastní ( Pátek), 75 min. Omovie

K prvnímu domácímu mistrovskému utkání nastoupili hráči Baníku Souš proti mužstvu z Rakovníka, který již druhou sezónu vede bývalý trenér Souše Pavel Koutenský.

Utkání na žádost soupeře bylo sehráno již v pátek od 18.00 hodin.

První poločas začali lépe domácí hráči, když již po 8 minutách se po levé straně uvolnil Pavel Vávra a svoje sólo na hostujícího brankaře úspěšně zakončil a domácí vedli 1-0. Ale to bylo na dlouhou dobu s šancí ze strany domácího týmu vše.

Hosté se také pozvolně rozehrávali, největší nebezpečí hrozilo ze strany hráče č. 14 Omovie Kingsley Emumejakpo, který také zařídil vyrovnání skóre utkání. Ve 26. minutě si výborně naběhl do uličky a postupoval ve výhodné pozici směrem k domácí brance, domácí obránci jej stínovali, po závaru před brankou se míč několikrát odrazil a se štěstím pro hosty skončil v domácí brance 1-1, vlastní branku nakonec rozhodčí připsali domácímu obránci Pátkovi.

Foto: Deník/Václav Veverka

Do poločasové přestávky se na hřišti neodehrával moc pohledný fotbal, utkání v této fázi bylo nezáživné bez větších brankových příležitostí. Poločas tedy skončil smírně 1-1.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér Johana hned dvě zásadní změny, na hřiště poslal „srdcaře“ Václava Štípka a Petra Hlaváčka na kraj pravé zálohy. Tyto změny byly pozitivní, neboť právě Štípek byl u zrodu vedoucí branky, kdy v 64. minutě utkání perfektně na útočné polovině hřiště převzal míč, který ideálně poslal do brejku na Dolejšího, který nedal hostujícímu brankaři šanci 2-1.

Diváci nestačili ještě oslavit pořádně vedoucí branku a již za dvě minuty dostal Dolejší opět vynikající přihrávku, s kterou naložil ideálně a vyběhnuvšího hostujícího brankaře z velké dálky přehodil 3-1.

To byla smrtící dvouminutovka pro hosty. Domácí se uspokojili a toho využili opět hosté a prosadil se jejich nejlepší hráč Omovie, který snížil na 3-2.

Od té doby se domácí hráči začali bát o výsledek a o tři body z utkání. Hosté si vytvořili tlak a i šance, ale nakonec se domácím podařilo vítězství uhájit a získat tak první tři body do nově se rozbíhající soutěže.

Domácí trenér Petr Johana po utkání uvedl :

„Doma jsme nezopakovali předchozí příslibný výkon z Hostouně, naši hráči působili ospale a unaveně, chyběla jiskra ve hře. První poločas se mě vůbec nelíbil a proto jsem hned do druhého poločasu udělal dvě změny, poslal jsem na hřiště kanonýrka Štípka a záložníka . P.Hlaváčka.

Právě Štípek přinesl na hřiště bojovnost a také se výrazným úspěchem podílem na druhé a vedoucí brance svého týmu. Mrzí mě, že jsme si při dvoubrankovém rozdílu nechali dát kontaktní branku a tak jsme se do posledního okamžiku obávali o výsledek utkání. Závěrem musím konstatovat, že s předvedenou hrou nejsem spokojen, ale tři body jsou doma a to se počítá.“

Sestava :

Nikiforov – Matyáš ,Bohata, Prokop, Pátek – Christof ( 46.min. Štípek( 89.min. Wagner ) Nobst – Malec (46. min. P.Hlaváček ), Jelínek , Vávra ( 66.min.Ducháček ) - Dolejší (81. min. Hlaváček M.)

Trenér: Petr Johana,

Vedoucí mužstva: Petr Sattler

ŽK : 2 - 4

ČK : 0 - 0

Diváci : 150

Rozhodčí : Pekař - Milner, Plzák

Delegát FAČR : Havránek Václav

Autor : Černý Petr

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR