• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Úterý, 15 Květen 2018 06:17

news

FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – FC Mělník 3:0 (0:0)

Branky Souše/Ervěnic: Tóthová, Podaná a Váňová.

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál své domácí utkání tentokráte na hřišti v Jirkově a i v posledním domácím utkání nenechaly soupeřkám ani bod.

Po smolné (a první porážce) v jarní části soutěže v Teplicích ženy Souše/Ervěnic chtěly opět získat tři body a rozšířit tak hojnou bodovou úrodu v jarní části soutěže.

Jako při utkání v Teplicích, tak i při nedělním utkání v Jirkově panovalo velice teplé počasí. V úvodu utkání nejdříve zahrozily hráčky Mělníka rychlým brejkem, který nedokázaly zužitkovat. Toto bylo pro ně typické celé utkání – ze zabezpečené obrany vyrážely do rychlých protiútoků.

Ženy domácího týmu se po pomalejším rozjezdu postupem času více začaly tlačit před branku Mělníka. Výsledkem byla řada vyložených šancí, ty největší z kopaček Polívkové, Podané, Novotné, Králové nebo Zdzieblové volaly po brance, ale v cestě jim stála dobře chytající lapačka hostí nebo míč minul těstě tři tyče.

 

Krásnou akci předvedly domácí hráčky ve 26. minutě, kdy po úniku po levé straně hřiště poslala Tóthová míč do pokutového území. Obránkyně hostí míč vykopla před pokutové území, kterého se zmocnila zkušená Králová a lobem se snažila přehodit brankářku. Ta konečky prstů dokázala míč vytěsnit mimo branku.

Ani další šance kýžený efekt v podobě branky nepřinesly a proto se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Domácí hráčky se poučily a oproti úvodu v první půli druhý poločas zahájily daleko aktivněji. Výsledkem byla celá řada příležitostí. V 53. minutě po faulu na pronikající Polívkovou v pokutovém území sudí Bican nařídil pokutový kop. K jeho zahrání se postavila Králová, ale nastřelila pouze břevno branky.

Naštěstí se ženy Souše/Ervěnic brzy oklepaly a v 59. minutě již odemkly branku hostí. To středem hřiště pronikla Váňová a poslala střílený přízemní centr do pokutového území. Ke vzdálenější tyči si naběhla Tóthová a nedala brankářce již šanci – 1:0.

V 70. minutě se po levé straně pokutového území prodrala Zdzieblová a naservírovala míč do malého vápna nabíhající Podané, která uklidnila domácí tým druhou brankou – 2:0.

Domácí ženy měly ještě několik šancí, ale poslední tečku utkání udělala v 90. min. krásným lobem domácí hráčka Váňová, kdy si všimla, že brankářka stojí na úrovni penalty a z 25 metrů ji nádherně přehodila – 3:0.

Trenéři hodnotili utkání: "V tomto utkání jsme měli za velkého parna pomalejší rozjezd. Postupem času jsme se začali prosazovat, ale škoda byla, že již v první půli jsme nevyužili čtyři vyložené brankové příležitosti, které by přinesly klid do týmu. Ve druhé půli jsme zvýšili tlak na branku hostí a odměna v podobě branek se dostavila. Jsme spokojení, že jsme všechna čtyři domácí utkání vyhráli."

Sestava: Vaňáčová – Plochá, Ratajová (K), Mašlová, Novotná, Šimonková, Králová, Váňová, Podaná, Polívková, Tóthová, Myslíková, Zdzieblová, Antalová, Pešoutová, Bečáková, Hejduková a Ščevíková.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

Poslední mistrovské utkání odehrají ženy Souše/Ervěnic na půdě lídra soutěže Pavlíkova v sobotu 26. 5. 2018 od 13,30 hodin.

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR