• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 30 Duben 2018 14:33

news

FK Teplice B – FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov 3:1 (1:1)

Branka Souše/Ervěnic: Tóthová

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál své páté mistrovské utkání s rezervou Teplic na hřišti v Rtyni nad Bílinou, kde Tepličtí mají své zázemí.

Utkání mělo náboj derby již vzhledem i k tomu, že řada hráček spolu hrála v jednom týmu. Zápas měl žádané parametry – hrál se kvalitní kombinační fotbal okořeněný velkým nasazením hráček obou týmů. Ke kvalitě přispěly i hráčky Áčka Teplic, které doplnily svou rezervu.

Od první minuty se hrál bojovný fotbal i přes to, že v neděli odpoledne bylo velké parno a teplota šplhala k 28 stupňům. Již v první minutě měla brankovou příležitost hostující Králová, kdy pro průniku Šimonkové si naběhla na její centr a osamocená z hranice pokutového území přestřelila konstrukci branky.

Poté se střídaly útoky na obou stranách. Skóre utkání otevřela domácí hráčka Němcová v 17. minutě, kdy se dokázala prosadit v pokutovém území a nedala lapačce Vaňáčové šanci – 1:0.

O 10 minut bylo vyrovnáno, kdy z pravé strany hřiště poslala střílený centr z přímého kopu Tóthová, míč si nakonec mezi těly hráček našel cestu do sítě – 1:1. Do konce prvního poločasu měly několik příležitostí hráčky obou týmů, avšak bez kýženého efektu.

Začátek druhého poločasu se nesl v podobné režii jako půle první. Hráčky Souše/Ervěnic se začaly více tlačit do útoku a přicházely také brankové příležitosti. Ty největší měly nejdříve Podaná, kdy po průniku a centru Tóthové z levé strany hřiště stále osamocená na místě označeném pro pokutový kop, ale volila střelu z voleje a míč minul těsně pravou tyč branky.

Vyloženou „gólovou“ šanci měly hostující ženy v 55. minutě. To unikla tentokráte po pravé straně hřiště Myslíková, její střelu vyrazila brankářka domácího týmu a na míč skákající ke vzdálené tyči si naběhla Šimonková. Bohužel na nerovném terénu míč z metru od brankové čáry nezasáhla a ten doputovat do „bezpečí“ z optiky domácích.

V 65. minutě z vyčerpání a vedra omdlela hráčka hostí a na několik minut bylo přerušeno utkání. Tento moment rozhodil hostující ženy a domácí hráčky byly od tohoto momentu aktivnější. K tomu se ještě kvůli zranění opustily hřiště Ratajová a Podaná.

Na konci zápasu měly teplické hráčky brankovou příležitost, kdy po standardní situaci míč létal ve skrumáži a lapačka hostí výborně na 2x vyrazila míč putující již do branky. Když již vypadalo, že zápas skončí smírem, tak z ojedinělé šance v 92. min. strhla vítězství na stranu Teplic domácí hráčka Altmannová a o dvě minuty později ještě přidala stejná hráčka třetí branku – 3:1.

Trenéři hostujícího týmu hodnotili utkání: „Bylo to pěkné utkání plné šancí a bojovnosti, divákům se muselo líbit. Klíčový moment nastal přerušením hry z důvodu nevolnosti naší hráčky. Do té doby jsme ze začali více prosazovat a vytvářet si brankové příležitosti. Obavy o spoluhráčku nás vyřadilo z koncentrace a domácí toho využili a pomyslný „hřebíček do rakve“ nám zatloukli v nastaveném čase. Remíza by byla z pohledu vývoje zápasu zasloužená. Ale opět použijeme známé tvrzení, že fotbal dokáže být krásný, ale i krutý.“

Sestava Souše/Ervěnic: Vaňáčová – Váňová, Ratajová (K), Mašlová, Novotná, Králová, Svobodníková, Myslíková, Podaná, Tóthová, Šimonková, Plochá, Flachsová, Antalová, Bečáková a Hejduková.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

Další mistrovské utkání odehrají ženy Souše/Ervěnic na domácí půdě v Jirkově v neděli 13. května 2018 od 14,30 hodin. Soupeřkami budou ženy z Mělníka.

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR