Čtvrtek, 26 Duben 2018 11:32

Fotbalisté Baníku Souš zavítali v dohrávce 17. kola Fortuna Divize B na hřiště vedoucích Velvar, kde prohráli rozdílem třídy a utrpěli druhou porážku v řadě.

Velvary naopak zvítězili počtvrté v řadě a na čele tabulky mají šestibodový náskok před Českým Brodem.

Zápas byl z obou stran hodně fyzicky náročný a zejména domácí se prezentovali tvrdou hrou, zatímco Baník Souš lépe kombinoval a jeho fotbalisté drželi míč na svých kopačkách.

Hosté hráli dobrý fotbal, jenomže pouze po hranici pokutového území domácích Velvar a do žádné slibné brankové příležitosti se dostat nedokázali, zatímco Velvary z minima vytěžily maximum.

Úvodní branka padla ve 24. minutě utkání, když Müller využil špatné rozehrávky hostů uprostřed hřiště a přesnou střelou zpoza šestnáctky rozvlnil síť.

Po půlhodině hry vedly Velvary už o dvě branky poté, co další chyby hostujících hráčů neomylně využil Holub. Domácí fotbalisté vstřelili v rychlém sledu dvě branky a do kabin odcházeli s dvoubrankovým vedením 2:0.

Baník Souš se po přestávce marně snažil se zápasem něco udělat, a ačkoliv nakonec prohrál při pohledu na skóre rozdílem třídy, jeho výkon ve skutečnosti špatný nebyl, scházela mu ovšem lepší produktivita a více střel.

Vítězství domácích Velvar zpečetil 23 minut před koncem utkání Kalaš, který se na přední tyči po krásném centru z rohového kopu prosadil hlavou.

Nejlepší hráči utkání

Müller (Velvary)

Michal Unger (Baník Souš)