• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Úterý, 17 Duben 2018 13:00

news

FK Baník Souš – FC Chomutov 4:2 (2:2)

Fotbalisté Baníku Souš se mohli v případě vítězství nad Chomutovem na svého rivala bodově dotáhnout, což se jim podařilo. Domácí ztráceli na svého soupeře před derby čtyři body, po výhře Baníku 4:2 od sebe ale oba týmy dělí jeden jediný bod.

Úvodních pětačtyřicet minut lze rozdělit na dvě poloviny, přičemž během první byli lepší domácí, zatímco ve druhé hosté z Chomutova. Baník Souš vstoupil do zápasu skvěle a po necelých patnácti minutách vedl zásluhou Jakuba Chábery 1:0. V polovině prvního poločasu navíc navýšil vedení domácího celku Pavel Vávra a zdálo se, že Baník má vše pod kontrolou.

Chomutovem ovšem dva inkasované góly nikterak nezamávaly a podařilo se mu ještě před přestávkou vyrovnat, když nejprve vrátil hostující celek zpět do zápasu sedm minut před koncem prvního poločasu Martin Boček a v jeho samostatném závěru vyrovnal na 2:2 Tomáš Kunart. Po nádherném poločase tedy oba týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

O osudu utkání po nerozhodném prvním poločase rozhodlo po přestávce pouhých deset minut, v jejichž rozpětí se v dresu domácího Baníku Souš prosadili Vít Popelka a Tomáš Karlovec. Domácí vedli v 66. minutě nad Chomutovem 4:2 a podruhé v zápase už se o náskok dvou branek připravit nenechali. Baník Souš vyhrál doma potřetí v řadě.

Derby mezi Baníkem a Chomutovem je dokonalou pozvánkou na další kola, v zápasech Souše totiž již posedmé v řadě padlo více než 2,5 gólu. V utkáních Chomutova naopak moc branek nepadá, když v jeho zápasech třikrát v řadě nepadlo více než 2,5 gólu a derby se tak stalo příjemnou a na druhou stranu i nepříjemnou výjimkou, jelikož hosté padli 4:2.

Ohlasy k zápasu

FK Baník Souš

Petr Černý (sportovní manažer): „Utkání mělo hezkou návštěvu a fotbalu přálo i počasí. Vítězství jsem si zasloužili.“

FC Chomutov

Facebook: „Ani dohnání dvoubrankového manka nepomohlo. Chomutovští fotbalisté inkasovali dvě branky také v poločase druhém a z hřiště FK Baník Souš si odvezli porážku 2:4. Jde o třetí prohru v řadě.“

 

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR