• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Neděle, 01 Duben 2018 11:26

news

FK Baník Souš - FK Neratovice / Býškovice 2:1 np

Branka Souše: Zápotocký

Fotbalisté Baníku Souš se představili na přírodním trávníku v sobotu odpoledne proti Neratovicím, které byly po přestávce lepším týmem, a podařilo se jim odpovědět na úvodní gól domácích. Vítěze nakonec určily po 90 minutách pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější hráči Baníku a získali proti silnému soupeři v domácím prostředí cenné dva body.

Úvodní poločas zápasu byl hodně vyrovnaný, i když mírnou územní převahu měli fotbalisté domácího Baníku, a úvodní gól padl po půlhodině hry. Matyáš vybojoval v pokutovém území pro Souš penaltu, kterou následně proměnil Jiří Zápotocký. Do přestávky už žádná branka nepadla a domácí odcházeli do kabin za stavu 1:0.

Ve druhém poločase byly Neratovice, které měly více ze hry. Domácí zbytečně ztráceli míče, ze kterých pramenily nepříjemné útoky hostů, a Baník Souš se pouze bránil. V 58. minutě vystřelil zpoza šestnáctky Martin Škarecký, bývalý hráč Nymburka, a míč mířil k tyči. Tomáš Bohata jeho pokus podcenil a srazil si míč nešťastně do brány.

Přibližně dvanáct minut před koncem utkání mohli neratovičtí fotbalisté dokonat obrat, jenže Tomáš Bohata předvedl fantastický zákrok ve stylu legendárního hokejového brankáře Vladislava Treťjaka, když střelu hostujícího celku vyrazil. Neratovice nadále hrozily i prostřednictvím dlouhých dlouhých autových vhazování, domácí ale neinkasovali.

Baník Souš přečkal všechny kritické situace a závary v pokutovém území, úspěšně odvracel centry z rohových kopů a v závěru zápasu pomohl dvakrát udeřit, když si vytvořil dvě nadějné příležitosti. Vávra šel nejprve z pravého křídla sám na bránu, jenže Malík ho skvěle vychytal a hráči Baníku neuspěli ani z následné dorážky.

O osudu utkání tak musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých brankář Tomáš Bohata odčinil své zaváhání při vyrovnací brance a zneškodnil dvě penalty hostí. Baník Souš nakonec získal před svými fanoušky dva cenné body proti lepším Neratovicím, které by si zasloužily možná vyhrát, na cestu si ovšem odvezly ze Souše pouze bod.

„Na fotbal přišlo málo diváků a sice nepršelo, ale podmínky byly slušně řečeno špatné. Dneska jsme usoptili dva body a musím říci, že jsou pro nás zlaté. Máme dva body, oni mají jeden, kdyby měl být ovšem výsledek poctiví, tak měli vyhrát hosté, tak to ale ve fotbale někdy bývá,“ řekl po zápase Petr Černý.

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR