• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 26 Březen 2018 09:31

news

FK Baník Souš - FK Meteor Praha VIII 2 : 1 (1:0)

Branky : 23.+ 63. min. Zápotocký - 71. Dvořák

Další jarní utkání sehráli hráči Souše na domácí půdě, nyní přivítali celek FK Meteor Praha VIII, utkání bylo sehráno opět na UMT.

K první šanci se dostal domácí hráč Christof, když nebezpečně vystřelil na hostující branku a jeho padáček skončil těsně nad břevnem.

Ve 23.minutě už domácí hráči skórovali a to po akci, kterou založil Nobst, který do pravé strany poslal přihrávku Popelkovi, jehož přesný centr v pokutovém území hlavou zužitkoval Jiří Zápotocký a domácí celek vedl 1:0.

Hosté se také dostávali do brankových příležitostí, nejprve po zahraném přímém kopu do domácího pokutového území na zadní tyči snažil prosadit jeden z hráčů Meteoru, ale jeho 100 % příležitost reflexivně výborně vyrazil domácí brankař Petr Bohata.

Hosté měli ještě jednu příležitost a to ve 40 minutě utkání, kdy se nůžkami přes hlavu snažil prosadit hostující útočník s č. 5 Trojanec Matěj, ale jeho pokus opět perfektně vystihl domácí brankař a míč chytil.

Hosté do druhého poločasu sáhli ke dvojímu střídání s cílem změnit vývoj utkání ve svůj prospěch. V 50. minutě utkání šli domácí do rychlého protiútoku, kdy nejprve pokus Chábery v prostoru pokutové značky hosté zablokovali a následnou brankovou příležitost z pravé strany včasným výběhem Popelkovi zmařil hostující brankař.

V 60. minutě utkání se k odraženému míči v blízkosti pokutového území dostal Jirka Zápotocký a ze „šestnáctky“ vystřelil k levé tyči hostující branky, tam se ke smůle hostů nedostal jejich brankař a domácí vedli dvoubrankovým rozdíle 2:0.

V 62. minutě z 20-ti metrů nebezpečně vystřelil domácí Nobst, ale s jeho střelou si poradil brankař hostí.

V 71. minutě utkání se prosadili i hosté a to poté co zahrávali rohový kop se k míči se dostal hostující Daniel Dvořák, který takovým koníčkem do „víka“ domácí branky snížil na 2:1. Od té doby se vývoj utkání změnil, hosté se snažili vyrovnat a na domácího brankaře se hrnul jeden útok za druhým.

V 75. minutě se na domácího brankaře z úhlu pravé strany řítil osamocený hráč Meteoru, ale Tomáš Bohata výborně vyběhl a střelu hostujícího hráče vyrazil na roh.

V 83.minutě měli opět hosté velkou šanci vyrovnat, kdy po závaru v domácím pokutovém území se u pravé tyče objevil nikým nehlídán hostující útočník, ale opět domácí brankař včas vyběhl proti soupeři, kterého vyplašil a ten přestřelil domácí „svatyni“.

Do konce utkání hosté ještě více vytvořili tlak na domácí branku, ale kromě pár rohových kopů a závarů v pokutovém území se k vyrovnání nedostali. Domácí hráči tak těsné vedení uhájili a poprvé na jaře získali body do tabulky.

Hodnocení domácího trenéra Petra Johany :

„Utkání bylo vyrovnané, do 70. minuty jsme byli o krůček lepším týmem, ale po snížení hostů na 2-1 jsme posledních 20 minut bránili a báli se o vítězství. I přesto hráčům děkuji za bojovnost a touhu zvítězit a musím pochválit našeho mladého brankaře Tomáše Bohatu, kterému se utkání povedlo.“

Sestava :

Bohata T. – Popelka (88.min.Hlaváček P.) , Chábera, Bohata P., Pátek – Christof, Nobst (76.min. Hlaváček M.) - Matyáš, Zápotocký (65.min.Ducháček), Štefko Karlovec (82.min.Horák)

Rozhodčí : Kastl – Cihlář, Simbartl

Delegát FAČR : Schroter Martin

ŽK : 1 –0

ČK : 0- 0

Diváci : 100

 

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR