• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 26 Březen 2018 07:55

news

ČFK Brňany – FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov 1:5 (0:4)

Branky Souše/Ervěnic: Šimonková 2, Podaná, Králová, Váňová

V průběhu zimní přestávky se zástupci klubů Baníku Souš a Ervěnice-Jirkov dohodli, že do jarní části fotbalové soutěže žen postaví společný tým. Současně bylo dohodnuto, že polovina domácích utkání se bude hrát na hřišti Souše a druhá na hřišti v Jirkově.

V prvním mistrovském utkání jara si ženy Souše/Ervěnic (Číči) poradily na domácí půdě se soupeřkami z Horní Břízy v poměru 5:0, kdy poločas skončil 3:0. Branky vstřelily: Šimonková 2, Podaná 2 a Polívková.

K druhému utkání zajížděly ženy na půdu Brňan. Po právě skončené zimě se hrálo na velice těžkém terénu – na přírodní trávě. A právě těžký terén dokázal mazat fotbalové kvality našich žen, kdy jim situaci na hřišti ztěžoval houževnatý tým mladých domácích hráček.

Po úvodním hvizdu sudího se ženy Souše/Ervěnic nejdříve zastřelovaly (střely Váňové a Polívkové neskončily za zády brankářky domácích), ale první branka utkání nenechala na sebe dlouho čekat. V 7. min. unikla po levé straně hřiště Tóthová a centrem do pokutového území našla nabíhající Šimonkovou – 0:1.

O čtyři minuty později se síť domácí branky rozvlnila podruhé, kdy tatáž střelkyně se ani podruhé nemýlila., nahrávající hráčkou byla ale Králová – 0:2.

Číči neubíraly na aktivitě, ale již nedokázaly dopravit míč do brankové konstrukce (Podaná, Polívková, Šimonková). Naopak domácí hráčky se snažily svými brejky ohrozit spolehlivě lapající Vaňáčovou. Ve 32. minutě se již nemýlila Podaná, kdy pěknou střelou z otočky vstřelila další branku – 0:3.

Poslední jmenovaná pronikla do pokutového území ve 42. min. Přízemním centrem vybídla Královou, která se také nemýlila – 0:4.

Začátek druhé půle se nesl v podobném duchu jako první poločas. V 54. minutě si na centr z levé strany hřiště naběhla Váňová a vstřelila již pátou branku hostujících žen – 0:5.

V 57. minutě se prosadily také ženy Brňan, kdy vstřelily pěknou branku z přímého volného kopu – 1:5. Další minuty se na těžkém terénu vyznačovaly bojovností obou týmů víceméně o střed hřiště, k vidění do konce utkání bylo vidět již jen několik brankových příležitostí. Útoky domácích hráček odrážela hostující obrana ve spolupráci s gólmankou Vaňáčovou. Za hostující hráčky nastřelila brankovou konstrukcí Tóthová. Zkušené hráčky hostí si již konec utkání pohlídaly a zaslouženě získaly další tři body.

Pozvánka: další mistrovské utkání ženy odehrají na domácí půdě na hřišti v Jirkově. Utkání se hraje v neděli 8. dubna 2018, výkop je ve 14 hodin. Soupeřem jim bude tým Postoloprt.

Sestava: Vaňáčová – Plochá, Ratajová (K), Mašlová, Novotná, Šimonková, Králová, Váňová, Tóthová, Podaná, Polívková, Myslíková a Bečáková.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR