• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 13 Listopad 2017 11:39

news

FK Baník Souš - SK Český Brod 5:2 (1:1)

Branky : 72+90.min. Matyáš, 39.min.Popelka, 64.min.Štípek, 66.min.Dolejší – 41.min. Carda, 82.min.Hrdlička

V předposledním kole podzimní části fotbalové divize jsme sehráli další utkání s celkem z Českého Brodu. Vzhledem k tomu, že v Českém Brodě měli hřiště v nezpůsobilém stavu, dohodli se oba kluby na výměně pořadatelství utkání, tedy FK Baník Souš byl v tomto utkání veden jako domácí tým a na jaře to bude obráceně.

Do Souše přijel však velmi silný celek s kvalitním kádrem, což i potvrzovalo postavení v divizní tabulce a celkově získaný počet bodů 27.

První poločas byl zcela vyrovnaný, diváci mohli vidět kvalitní akce, množství kombinací a i šancí. Ve 23. minutě při rychlém protiútoku se na pravé straně v pokutovém území prosadil Dominik Dolejší, mohl již bezprostředně ohrozit hostujícího brankaře, ale chtěl ještě akci vyšperkovat a nahrál na levou stranu zcela volnému Štípkovi, který by zakončoval do prázdné branky, ale hostující obrana včas míč odkopla mimo své nebezpečí.

Po následném rohu z hranice pokutového území cca. 17-ti metrů vystřelil Pátek, ale míč šel nad branku hostí.

Ve 39. minutě utkání se v levé části pokutového území dostal do kombinace levý domácí obránce Víťa Popelka, který si narazil ze Štípkem a svoji střelu umístil k pravé tyči hostujícího brankaře 1-0.

Aniž by domácí hráči pořádně vstřebali pocit vedení v utkání, tak o dvě minuty později ve 41.minutě hosté z levé strany zacentrovali do pokutového území, kde se hlavičkou prosadil hostující Carda a srovnal brankové skóre na 1-1.

Do poločasové přestávky se nic zázračného již nestalo a tak poločas skončil remízově.

Druhý poločas byl jako přes kopírák stejně vyrovnaný jako ten první, žádné mužstvo nebylo lepší. Zlom nastal až v 64. minutě, kdy k vítězství zavelel svým výkonem Dominik Dolejší, který se po pravé straně individuálně uvolnil a přímo z brankové čáry v pokutovém území naservíroval ideálně míč Václavu Štípkovi, který jej zcela sám zasunul do prázdné branky.

O dvě minuty později dostal Dolejší ideální přihrávku v blízkosti pokutového území, kde se uvolnil, na nic nečekal a přesnou střelou navýšil domácí brankové skóre na 3-1.

Právě tyto dvě slepené branky rozhodly do té doby vyrovnané utkání. Fotbal byl i poté stále výborný, akce střídala akci a bylo se pořád na co dívat.

V 72. minutě v pokutovém území hostí došlo k „trmě-vrmě“ až míč přešel brankovou čáru a střelcem , který se jako poslední dotkl míče byl David Matyáš 4-1. Hosté se chvilku rozčilovali s tím, že míč nebyl zcela za brankovou čárou, ale asistent rozhodčího zcela jasně svým pokynem dal najevo, že branky bylo dosaženo a běžel na středovou čáru.

Další krásná akce přišla v 82. minutě utkání a to na straně hostů, to když „exligista“ Tomáš Hrdlička z dálky cca. 20 metrů vystřelil a trefil zcela ideálně levý horní růžek domácí branky, zde domácí brankař neměl šanci míč chytit 4-2.

A v úplném závěru se ještě v 90. minutě prosadil opět Matyáš, který po kombinaci středem hřiště prošel do pokutového území hostí a vstřelil pátou branku svého týmu 5-2.

Toto utkání se domácímu mužstvu povedlo, padlo hodně branek a zcela určitě k tomu pomohl i kvalitní výkon hostujícího celku z Českého Brodu.

Hodnocení domácího trenéra Petra Johany :

„Sehráli jsme utkání se silným soupeřem, první poločas byl zcela vyrovnaný, ve druhém poločase rozhodli dvě slepené branky v rozmezí 2 minut, které jsme vstřelili Štípkem a Dolejším.

Tým makal , hrál a bojoval podle mých představ a musím jim vyseknout poklonu za odvedenou práci na hřišti.

Náš výkon byl nejlepší pozvánkou na poslední mistrovské utkání podzimu, které sehrajeme již v pátek 17.11.2017 od 13.30 hodin na našem hřišti s celkem Sokola Hostouň, předním týmem naší divizní skupiny.“

Sestava :

Bohata T. – Pátek ,Bohata P., Chábera, Popelka – Nobst ( 78.min.Zápotocký ) , Prokop – Hlaváček

( 75. Ducháček ), Matyáš – Dolejší ( 86.min. Christof ) Štípek ( 81. min. Kadlec )

Rozhodčí : Janoch – Szikszay ,Cupl

Delegát Fačr : Koňák Josef

ŽK : 4-5

ČK : 0- 0

Diváci : 100

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR