• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 23 Říjen 2017 11:01

news

FK Baník Souš - Sportovní sdružení Ostrá 2 : 1 (1:0)

Branky : 5. min. Štefko, 65. min. Dolejší pok,kop - 58. min. Petlička

V 11. kole fotbalové divize domácí tým přivítal svého soupeře z Ostré u Nymburka. Jedná se o tým, který v uplynulém ročníku hrál divizi ve skupině A, tudíž pro FK Souš neznámý soupeř. Tým z Ostré před utkáním předcházela pověst kvalitního mužstva, což se během utkání také ukázalo, nebyl to soupeř z nejlehčích.

Utkání začali náporem domácí hráči, hned v úvodu svého soupeře „zmáčkli“ a hned z toho byla vedoucí branka domácích. oušský tým v 5. minutě zahrával rohový kop z levé strany, míč šel na zadní tyč hostující branky, kde jej domácí stoper Bohata vrátil hlavičkou před branku, zde hosté odkopli pouze na hranici velkého pokutové území na volného a neobsazeného Honzu Štefka, který nádhernou střelou z „voleje“ rozvlnil síť v hostující brance 1-0.

To byla paráda, celý stadion ve stoje zatleskal této výstavní brance. Domácí se nespokojili s jednobrankovým výsledkem a stále se snažili o vstřelení další branky. To se jim málem povedlo ve 12. minutě utkání, když krajní záložník Matyáš z levé strany přesně odcentroval míč na nabíhajícího Dolejšího a ten z „voleje“ pálil na branku, ale jeho střela byla z tečovaná a kopal se pouze rohový kop.

Ve 25. minutě se ke střele z 25-ti metrů odhodlal defenzivní záložník Nobst, jeho prudká a opět krásná střela mířila do horního rohu hostující branky, ale byla mírně tečovaná hostujícím obráncem a tak jenom olízla břevno hostující branky a kopal se opět rohový kop.

Stejný hráč ve 37. minutě dostal ideální nahrávku z levé strany a z 20 ti metrů svoji střelu vyslal pouze nad hostující branku. Domácí měli tedy v prvním poločase, dost příležitostí navýšit brankové skóre, ale nestalo se tak. Hosté v poli hráli výborně, kombinovali, snažili se, ale bohužel pro ně, neměli jedinou vyloženou brankovou příležitost. První poločas, tak skončil 1-0 pro domácí tým.

Ve druhém poločase se taktovky chopili hosté s cílem vyrovnat brankové skóre utkání. To se jim také podařilo v 58. minutě utkání, když v pravé polovině pokutového území výborně zakombinovali a krátkými přihrávkami se dostali k přímému ohrožení domácí branky a hráč s č. 3 Petlička Josef krátkou a rychlou střelou k pravé tyči domácí branky vyrovnal na 1-1.

Pro domácí tým to byla, ale výzva zamakat a zabojovat ještě víc. Povel k tomu dal domácí kanonýr a jeden z tahounů mužstva Václav Štípek. Hecoval spoluhráče, rval se, chodil si do středu hřiště pro míče, které pak s rozumem rozdával. V 62. minutě přišel z pravé strany centr do pokutového území, kde jej právě Štípek hlavičkou „cpal“ do hostující branky, ale hostující brankař míč chytil.

V 65. minutě poslali domácí hráči dlouhý míč za hostující obranu, zde měl k míči nejblíže hostující obránce, ale kde se vzal tu se vzal Václav Štípek jej pře sprintoval a ze strany běžel ve výhodné pozici na hostující branku. Právě když se chystal vystřelit byl sražen v pokutovém území a rozhodčímu nezbývalo nic jiného, než odpískat pokutový kop. Než se ostatní hráči na hřišti vzpamatovali z této herní situace, domácí hráč Dominik Dolejší na nic nečekal rychle si vzal míč do náručí a už si stavěl míč na značku pokutového kopu (jako by se bál, že mu někdo míč sebere dříve). Dolejší poté pokutový kop s přehledem proměnil a domácí vedli 2-1.

Do konce utkání zbývalo ještě 25 minut a to byla ta doba, kdy hosté zapnuli na vyšší obrátky s přáním vyrovnat a nebo stav utkání zcela otočit ve svůj prospěch. Dokonce v době nastavení hrací doby se do útoku zapojil i jejich brankař. Nutno říci, že skutečně hosté měli ještě možnost vyrovnat, když v úplném závěru po rohovém kopu domácí obránce hlavičkou na brankové čáře odvracel už skoro jistou vyrovnávací branku, ale nestalo se tak a utkání po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího skončilo těsným vítězstvím domácích v poměru 2-1.

Odehrané utkání bylo na divizní úroveň velmi kvalitní, domácí byli šťastnějším mužstvem, i když vítězství si zasloužili. Hostům nezbývá než vystřihnout poklonu za kvalitně odehraný zápas.

Hodnocení domácího trenéra Petra Johany :

„Odehráli jsme těžké utkání s kvalitním soupeřem. Konečně naši hráči odehráli velmi dobře i druhý poločas, což v uplynulých utkání nebylo pravidlem. Zápas bylo vyrovnaný a bylo to o vstřelení druhého gólu, to se podařilo nám a byli jsme v tomto ohledu šťastnějším mužstvem. Hráči však tomu šli naproti a nasazená bojovnost se nám vyplatila, neboť tyto tři body mají svoji hodnotu.

Poděkování směřuje tedy všem hráčům, náhradníkům a realizačnímu týmu. Také pochvala směřuje našim věrným fanouškům, kteří nás po celé utkání aktivně, a hlavně hlasitě podporovali.“

Sestava :

Hanus – Pátek ,Bohata, Chábera, Popelka – Matyáš ( 69.min. Hlaváček) – Nobst ( 91. min. Vávra ), Prokop – Štefko ( 86.min. Kadlec ) - Dolejší (79.min. Zápotocký ) – Štípek ( 69. min. Karlovec )

Rozhodčí : Aubrecht – Talpáš, Sapoušek

Delegát Fačr : Novotný Josef

ŽK : 2-3

ČK : 0- 0

Diváci : 180

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR