Pondělí, 09 Říjen 2017 10:40

FK Baník Souš – FK Teplice B 5:0 (2:0)

V sobotu 7. 10. hostily fotbalistky Baníku Souš tým žen z nedalekých Teplic. Od začátku Souš na domácí půdě jasně dominovala a konečný výsledek jen odráží celý charakter zápasu.

Už v úvodní dvacetiminutovce vysílají domácí hráčky několik střel a zaznamenávají také první obrovskou gólovou příležitost, když se po povedené kombinaci ve středu hřiště balon dostává na nabíhající Zdzieblovou, a ta vysílá centr před bránu. Finální střela však končí na břevně.

Hra se poté na pár minut více vyrovnává, a i hostující tým hrozí několika nebezpečnými náběhy před soušskou branku, do vyložené šance se však nedostává.

Ve 30. minutě otevírá skóre zápasu Polívková, když obehraje obě stoperky a obstřelí brankářku – 1:0. V dalších minutách se do zakončení dostávají Tóthová nebo Medková, jejich střely však míří mimo tři tyče.

Ve 38. minutě zahrávají Číči rohový kop a Váňová balon stočí přímo do sítě – 2:0.

Ani začátek druhé půle nepřinese žádnou změnu a soušský tým má nadále hru ve své režii.

V 52. minutě dostává Zdzieblová přihrávku od Medkové a z velké blízkosti zakončuje mezi nohy hostující gólmanky. Zvyšuje tak na 3:0. V 59. minutě střílí opět Tóthová, tentokrát si však teplická lapačka balon pohlídá.

V 71. minutě se v bráně protáhne střídající brankářka Nováková, když vychytá gólovou příležitost Teplic a čisté konto Souši vydrží až do konce utkání.

Deset minut před závěrečným hvizdem přidává svou druhou branku Zdzieblová – 4:0. Polívková, která skóre otevřela, ho v 83. minutě pak také uzavírá a Souš tedy vítězí poměrem 5:0.

Ženy Baníku si připsaly první vítězství v této sezóně. Další utkání hrají na půdě Ervěnic. Utkání se odehraje v neděli 15. 10o d 16 hodin.

Sestava: Hůlová M. – Budilová D., Váňová N., Ratajová T. (K), Hejduková M. – Zdzieblová A., Králová K., Medková L., Tóthová M. – Polívková D., Jungová L.

Střídající: Nováková I., Kastnerová D.

Trenéři: Chlad O. a Giampaoli K.