• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 02 Říjen 2017 12:25

Komise mládeže a grassroots trenér mládeže Ústeckého KFS pořádaly v areálu FK Baníku Souš v Mostě v pondělí 25.9.2017 od 16:00 do 19:00 hodin Grassroots day.

Pozvánka šla prostřednictvím okresních fotbalových svazů na kluby a jejich trenéry mládeže a to zejména přípravkových kategorií.

Program Grassroots day v Ústeckém KFS byl následující:

- 16:00-16:30 hodin: Představení projektů TMK+KM+NF Ústeckého KFS (GTM)

- Brankářská škola ÚKFS-kempy

- Létající trenéři brankářů ÚKFS

- Krajské kempy talentovaných hráčů U12+U11 ÚKFS

- Benefit program NF Ústeckého kraje na zkvalitnění práce na úrovni OFS-soutěž MOS/okresní výběry

- Organizace soutěží HMF (přípravky+MŽ) v ÚKFS 2017-18

- Podpora a rozvoj dívčího fotbalu

- Informace o novinkách ve školení trenérů C, GRC a UEFA B licence

- Diskuse k přednášeným tématům

- 16:30-18:30 hodin: Turnaj ml.přípravek, doplňkové soutěže, netradiční hodnocení

- 18:30-19:30 hodin: Diskuse

- k turnaji, koučink, dovednosti hráčů, netradiční hodnocení

- k dalším fotbalovým tématům zaměřených na problematiku výchovy fotbalové mládeže

Akce se zúčastnilo 14 trenérů, kteří nejprve vyslechli přednášku grassroots trenéra Ústeckého KFS Jana Štefka, který přítomným představil projekty Ústeckého KFS a Nadačního fondu na podporu fotbalové mládeže Ústeckého kraje. Krátce také informoval o připravovaných novinkách ve vzdělávání trenérů. Pak k představeným projektům a novinkám proběhla krátká diskuse.

Poté se trenéři šli podívat na turnaj mladších přípravek, který byl organizován netradičním způsobem, kdy nejprve první poločas týmy hrály klasicky 1:4 na dvě branky 2 x 5 metrů, druhý poločas pak hrály bez brankářů na 4 malé branky.

Vítězem turnaje se stal tým, který nastřílel nejvíce branek v obou formách zápasů! Turnaje se zúčastnily dva týmy a to pořádajícího FK Baníku Souš a Sokola Horní Jiřetín, jejichž hráči teprve s aktivním fotbalem začínají a pak tým Mosteckého FK, jehož hráči jsou v tréninku již 2-3 roky. Samozřejmě to bylo na herním projevu jednotlivých týmů vidět, a tak třeba tým Mosteckého FK v některých fázích zápasu hrál jen se třemi hráči nebo naopak soupeř hrál v 5 hráčích apod.

V přestávkách, kdy jeden tým nehrál, jeho hráči absolvovali tři stanoviště, na nichž jim pořadatelé připravili různé dovedností i pohybové soutěže! Všichni hráči dostali na závěr turnaje medaile, fotbalový náramek a nafukovací balónek, každý tým dostal pohár a jeho trenér fotbalové pomůcky v podobě met a koordinačního žebříku!

Po turnaji pak proběhla mezi trenéry krátká beseda k turnaji a doplňkovým soutěžím a také k další tématům mládežnické kopané!

Akce byla pořadateli dobře připravena, je jen škoda, že se jí aktivně nezúčastnilo více trenérů z okresu Most, kde se snaží výkonný výbor OFS podporovat kluby při zakládání mládežnických družstev a také mohlo být více trenérů z klubů z celého Ústeckého KFS!

 

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR