• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Sobota, 16 Září 2017 08:29

news

FC Chomutov - FK Baník Souš 1:1 (0:0) PK: 4:5

Branky : 52. minuta Pěnička - 79. minuta Nobst

K derby hosté ze Souše odjížděli do sousedního Chomutova, kde v pátečním večeru za umělého osvětlení sehráli další kolo fotbalové divize. Utkání se hrálo od 20.00 hodin po skončení extraligového utkání ledního hokeje Chomutov - Jihlava a proto se také hrálo před slušnou diváckou návštěvou - 480 platících diváků.

V prvním poločase k vážnějšímu ohrožení jak jedné, tak druhé branky nedošlo, pouze pár náznaků na průnik za jednu či druhou obranu. Míč na kopačkách měli převážně hostující hráči, kteří se snažili tvořit hru, domácí se hledali a nic víc. A tak se šlo do poločasové přestávky bez branek.

Ve druhém poločase se poprvé mezi tyče trefil hostující Dolejší, jeho nebezpečnou a tečovanou střelu, ale bez problému kryl domácí brankař.

V 52.minutě utkání se do nadějné šance řítil domácí útočník, na hranici pokutového území došlo k souboji útočníka se soušským obráncem, domácí hráč upadl a dle rozhodnutí hlavního rozhodčího se jednalo o nedovolený zákrok, za který nařídil přímý volný kop a faulujícímu hráči udělil ŽK. Přímý volný kop se kopal v nebezpečné vzdálenosti od hostující branky. Domácí hráči tento kop rozehráli do strany a Pěnička prostřel hostující zeď a na dvakrát tečovaný míč skončil za zády brankaře Hanuse 1-0.

Tato branka jakoby domácí hráče nakopla a ti začali hru na hřišti vyrovnávat, ale ne nadlouho, neboť hosté hnáni svým trenérem Petrem Johanou se snažili o vyrovnání. V 64.minutě utkání Hlaváček vybojoval na pravé straně míč, posunul jej Dolejšímu a ten „z první“ ihned vystřelil, ale do připravené náruče brankaře Zaťka.

V 66.minutě také domácí hráči zahrozili, domácí kapitán Patrik Gedeon si povodil hostující hráče, připravil míč ideálně domácímu útočníkovi Bočkovi, ale ten svoji prudkou střelu poslal těsně vedle pravé tyč hostující branky.

V 68. minutě se z hranice pokutového území rozhodl vystřelit hostující Matyáš, ale jeho střela šla nad domácí branku. V 69.minutě opět Hlaváček posílá prudký míč do domácího pokutového území, k teči se dostal Dolejší, ale domácí brankař opět tuto šanci likviduje.

V 70. minutě levý obránce hostí u rohového praporku podklouzl a domácí se dostali do šance , ale naštěstí hostující obrana míč včas odvrátila do bezpečí.

V 74.minutě hosté poslali centr do pokutového území, kde k zakončení z „voleje“ se dostal jejich pravý obránce Vláďa Pátek, ale střela se těsně nevešla mezi tyče domácí branky.

V 79. minutě se hosté dočkali, kombinovali na čáře pokutového území, Zápotocký na konci této kombinace posunul míč do leva na Nobsta a ten nechytatelnou střelou z 20- ti metrů vyrovnal stav utkání na 1-1.

Hosté povzbuzeni vyrovnávací brankou se nyní hnali ještě více do předu s cílem otočit skóre utkání. Ale jak to bývá, z ojedinělého útoku domácích došlo v hostujícím pokutovém území k „trmě-vrmě“ a byl z toho pokutový kop pro domácí tým a nutno podotknout, že oprávněný. K exekuci se postavil faulovaný hráč Boček, kolik toho bylo řečeno a napsáno, že penaltu nemá kopat faulovaný hráč, který při exekuci penalty poslal míč na břevno hostující branky a rozhodující branku pro svůj tým nevstřelil. Do konce utkání ke změně brankového skóre již nedošlo a tak tento duel skončil remízou 1-1.

V pokutových kopech byli úspěšnější hostující hráči, kteří již byli v páté sérii skoro poraženi, ale k rozhodující penaltě pro domácí tým se postavil jejich brankař Radek Zaťko, ale branku přestřelil a kýženým hrdinou se nestal, ba právě naopak.

V šesté sérii, poté rozhodli hosté, dali pokutový kop a domácí hráč posléze míč poslal po zemi vedle levé tyče a tak hosté vyhráli na pokutové kopy 4-5 a druhý bod si z utkání odvezli právě oni.

Hodnocení hostujícího trenéra Petra Johany :

„V utkání jsme byli lepším týmem, většinu času jsme drželi míč, domácí nás ohrožovali většinou ze standartních situacích, k ničemu jinému jsme je nepustili, V závěru utkání při nás stálo i štěstí, když domácí Bočkem neproměnili 4 minuty před koncem utkání penaltu. S výkonem našeho týmu jsem spokojen a dvou získaných bodů si ceníme.“

Sestava :

Hanus – Pátek ,Bohata, Chábera, Matyáš – Nobst , Zápotocký – Popelka , Dolejší , Štefko

( 22.min.Hlaváček ) – Štípek ( 85. min. Kadlec )

Rozhodčí : Tvrdík - Melničuk, Plzák

Delegát Fačr : Sádovský Peter

ŽK : 2-4

ČK : 0- 0

Diváci : 480

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR