Pondělí, 28 Srpen 2017 12:47

FK Meteor Praha VIII - FK Baník Souš 0:2 (0:1)

Branky: 6. min. Štefko, 84. min. Štípek

K dalšímu utkání hráči Baníku Souš zajížděli k silnému celkem FK Meteor Praha VIII. Utkání bylo hráno v neděli dopoledne za velkého vedra na dobře připraveném zeleném pažitu.

Úvod utkání zastihl hosty ze Souše ve velmi dobré kondici, již v 6. minutě utkání defenzivní záložník Karel Christof výbornou přihrávkou vybídl levého záložníka Jana Štefka k samostatnému úniku na brankaře domácích. Štefko mu udělal v pokutovém území kličku a poté do prázdné branky vstřelil úvodní branku utkání 0:1.

Domácí hráči si nechtěli toto nechat líbit a hned o dvě minuty později z pravé strany (po zbytečné ztrátě míče hosty) poslali míč do pokutového území na volného útočníka, který než se vzpamatoval z této brankové příležitosti, tak jej odzbrojil brankař Hanus a míč poslal daleko od své branky.

Ve 27. minutě domácí zahrozili podruhé, když z rohového kopu trefil jejich hráč vzdálenější spojnici brankové konstrukce.

Ve 29. minutě došlo v pokutovém území domácích ke kontaktu, kdy byl hostující Štefko sražen zezadu na trávník, ale hlavní rozhodčí nepískal.

Do konce poločasu již se neudálo nic důležitého, a tak do kabin se šlo za stavu 0:1 pro hosty a nutno podotknout, že vedení bylo zasloužené, neboť hosté kombinovali, byli více na míči a domácí šlapali vodu.

Do druhého poločasu vstoupili opět hosté lépe, když ve 47. minutě Štefko připravil střeleckou pozici na úrovni pokutového území, ale prudkou střelu po zemi poslal Nobst těsně vedle branky domácích.

V 54. minutě utkání z přímého volného kopu domácí zahrozili, ale prudkou střelu z úhlu vyráží opět skvěle hostující brankař.

V 60. minutě utkání se po levé straně dostával hostující Dolejší do rychlého protiútoku a jeho prudká střela po zemi těsně míjí domácí zadní tyč branky.

V 63. minutě posílá Popelka centrovaný míč do pokutového území domácích, ale Štípek hlavou střílí míč vedle branky.

V 64. minutě nařizuje správně hlavní rozhodčí pokutový kop za ruku v domácím pokutovém území, k exekuci se postavil kapitán hostí Štípek, ale míč poslal nad branku a stav utkání, tak zůstává stále 0:1. V 69. minutě se domácí dostali do šance, když z přímého volného kopu se po „trmě-vrmě“ střelecky neprosazují, neboť jejich střela šla těsně vedle branky.

V 72. minutě po rychlém protiútoku se opět zaskvěl výborně hostující brankář Hanus, když reflexivně vyráží nebezpečnou střelu na rohový kop.

V 74. minutě hosté kopají přímý volný kop v blízkosti pokutového území domácího celku, ale Štefkovu střelu domácí brankář chytá.

V 84. minutě hostující kapitán Václav Štípek napravuje neproměněnou penaltu a z rohového kopu za přispění domácího obránce a brankaře střílí přímo z druhou branku svého týmu 0:2.

V 88. minutě musel hostující brankař vytáhnout ze své „torny“ další skvělý zásah, když z levé strany prudký centr po zemi chytá.

V 89. minutě utkání se do jasné brankové příležitosti dostal právě nově příchozí hráč hostí Adam Kadlec, když vyhrál souboj s domácím obráncem, ale lob míčem přes brankaře skončil i těsně nad domácí brankou.

Utkání tak skončilo vítězstvím hostí a nutno konstatovat, že zaslouženě. Mužem utkání byl bezesporu hostující brankař Petr Hanus, který svůj tým v důležitých momentech utkání podržel a udržel tak již podruhé v této sezóně čisté konto.

Hodnocení hostujícího trenéra Petra Johany:

„V utkání jsme byli jasně lepším mužstvem, pomohl nám rychlý gól v úvodu utkání. Myslím si, že jsme mohli do přestávky přidat minimálně ještě jednu branku, ale některé akce jsme nedotáhli do konce.

Ve druhém poločase jsme mohli rozhodnout penaltou, kterou jsme však neproměnili a potom jsme mohli přijít o vítězství, ale brankař Hanus nás podržel svými zákroky.

Po druhé vstřelené brance bylo jasné, kdo bude vítězem v utkání. Kluci zápas odmakali a nutno je vyslovit poděkování všem hráčům a celému realizačnímu týmu.“