• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 21 Srpen 2017 14:07

news

FK Baník Souš - TJ Slovan Velvary 3:0 (2:0)

Branky: 29. min. Štípek, 33. min. Popelka, 67. min. Bohata P.

První domácí utkání v nové sezóně 2017-2018 sehráli fotbalisté FK Baníku Souš se silným celkem z Velvar.

Domácí chtěli odčinit porážku z Loun z prvního kola, a tak se do Velvar pustili s vervou a s cílem co nejdříve skórovat.

V úvodu utkání měl šanci nový hráč základní sestavy Dominik Dolejší, ale jeho střelu v pokutovém území hosté ve výhodné pozici zablokovali. Hosté ve 22 minutě kontrovali, když se v rychlém protiútoku dostali do šance z pravé strany, ale střela šla naštěstí vysoko nad domácí branku.

Ve 29. minutě domácí poprvé udeřili, nejprve Štefko na levé straně perfektně nahrál do tahu Dolejšímu a ten přesným centrem našel zcela volného kanonýrka Baníku Václava Štípka, kterému nic jiného nezbývalo, než míč hlavou zasunout do hostující branky 1-0.

Než se hosté vzpamatovali, tak domácí udeřili podruhé, opět Dolejší na hrotu útoku napadal hostujícího stopera, v souboji byl úspěšnější a míč ideálně předložil nabíhajícímu Štefkovi, který akci ještě vyšperkoval a míč posunul na pravou zadní tyč hostující branky, kde byl v ideálním náběhu Popelka, který míč vstřelil do branky a domácí během pár minut vedli už 2-0.

Hosté o minutu později z dálky vystřelili hráčem č. 5 Tenklem, ale jeho střela šla těsně vedle tyče domácí branky.

Ve 35. minutě měl hostující hráč Vašut šanci vstřelit branku, ale jeho střela z rychlého protiútoku skončila opět těsně vedle domácí branky. Domácí v této fázi utkání poté hráli v pohodovém tempu, kontrolovali hru s vědomím svého náskoku, a tak se šlo do poločasové přestávky za stavu 2-0 pro domácí tým.

Druhý poločas byl na obou stranách vyrovnaný, první velké vzrušení přinesla 67.minuta utkání, kdy po domácím rychlém protiútoku se dostal Dolejší do hostujícího pokutového území, jmenovaný se neunáhlil se zakončením a počkal si na nabíhajícího stopera Petra Bohatu, který právě po jeho přihrávce z hranice pokutového území prudkou a přesně umístěnou střelou zvýšil domácím vedení na 3-0.

Hosté se nevzdávali, v 73. minutě vedli rychlý protiútok středem obrany a už se zdálo, že se dostanou k zakončení, ale domácí obrana v poslední chvíli míč ukopla na roh. Vzápětí po rohovém kopu se hosté dostali do zakončení, kdy z velké blízkosti branky vystřelili, ale domácí brankař Petr Hanus bravurně míč kryl a vyrazil jej do bezpečí.

Utkání se poté v klidu dohrálo, domácí trenér Petr Johana vystřídal plný počet náhradníků a domácí tak dokráčeli k prvnímu podzimnímu vítězství 3-0.

Závěrem je nutné zdůraznit, že mužem zápasu se stal podhrotový hráč Dominik Dolejší, který se podílel na všech třech brankách svého týmu a byl vyhlášen „hráčem zápasu“ !!!

Hodnocení domácího trenéra Petra Johany :

„Z utkání jsme měli obavu, neboť celek z Velvar předcházela pověst silného mužstva, doložená kvalitními výsledky z poháru MOL-CUPU. Nám se naopak nepovedl úvodní start do soutěže, když jsme prohráli s nováčkem divize celkem Seko Louny.

Celý týden jsme se tvrdě připravovali s cílem zvládnout domácí utkání a musím přiznat, že se nám to podařilo. Jsem spokojen s výsledkem, s nasazením kluků a také herními akcemi, po kterých padly tři krásné branky. Touto cestou bych chtěl klukům za výkon poděkovat.“

Sestava :

Hanus – Pátek ,Bohata, Chábera, Matyáš – Popelka ( 83.min. Zápotocký ) – Nobst ( 86.min. Prokop ), Christof – Štefko ( 88.min. Ducháček ), Dolejší (10.min. Hlaváček P. ) – Štípek ( 68. min. Karlovec )

Rozhodčí : Rais – Hanousek, Kovářová

Delegát Fačr : Peteřík Pavel

ŽK : 3-2

ČK : 0- 0

Diváci : 120

 

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR