Pátek, 11 Srpen 2017 14:07

Před začátkem nové fotbalové sezóny jsme se rozhodli před každým mistrovským utkání Vám představit nově příchozí hráče do našeho klubu.

Prvním hráčem je Jan Štefko ml., který přišel v letním přestupním termínu jako volný hráč z MFK Most. Jedná se o velmi talentovaného levého záložníka, který byl v minulosti i v kádru druholigového již zaniklého FK Baníku Most, ale vzhledem k několika zraněním se jeho fotbalová kariéra trochu přibrzdila. Doufáme, že právě FK Baník Souš vrátí tohoto nadějného fotbalistu do hry o restart kariéry.

Zeptali jsme se ho také na několik otázek :

Představ sebe a v krátkosti svoji hráčskou kariéru od počátku až do současné doby? Kdo tě přivedl k fotbalu a na jakého trenéra nejvíc vzpomínáš?

Moje jméno je Jan Štefko. Dá se říci, že celý svůj fotbalový život jsem strávil v Mostě (ať už to byl FC MUS Most, FK Siad Most, FK Baník Most apod.).

Prošel jsem všemi mládežnickými kategoriemi od přípravek až po dorost. V 18-ti letech jsem se stal také členem mosteckého A-týmu, který v tu dobu hrál druhou nejvyšší soutěž u nás. V Áčku jsem působil celou dobu až na půlroční hostování po zranění v Loko Chomutov, který byl farmou Baníku Most.

V současné době se snažím po roční pauze, kvůli zdravotním problémům opět nastartovat svou hráčskou kariéru. K fotbalu mě přivedl táta jako většinu z nás a za to bych mu chtěl taky poděkovat. Vzpomínám rád na všechny trenéry, kteří mě něco naučili, ať už např. trenéři v mládeži nebo pan trenér Zach, který mě trénoval ve druhé lize společně s panem trenérem Hofmannem. Samozřejmě každý trenér je jinak oblíbený, ale nemohu říci, že bych neměl rád, nějakého trenéra, který mě vedl. Popravdě rád zavzpomínám na všechny.

Je nutné uvést, že jsi měl smůlu na zranění, kvůli kterému jsi málem skočil fotbalovou kariéru, co nám k tomu můžeš říct?

Jo to je pravda, myslím si, že tu mou řadu veškerých lehčích zranění odstartovala nutná plastika předního zkříženého vazu. Kdy jsem měl po operaci, také 3/4 roku pauzu než jsem naskočil do zápasu.

A pak přicházeli četná různá svalová zranění. Beru to tak, že někdo je náchylnější k těm zraněním a já sem jeden z nich, proto se tomu tělu musím věnovat více než ostatní. Doufám, že mi teď to zdraví vydrží co nejdéle.

Máš nějaký fotbalový vzor, popřípadě kdo je nyní ve tvých očí fotbalovým bohem?

Samozřejmě mám plno oblíbených hráčů, ale udivuje mě neúnavnost a nekonečné předbíhání v tom kdo je lepší a ano mluvím o Ronaldovi a Messim.

Jak prožíváš své fotbalové kroky po přestupu do FK Baníku Souš a jak se v klubu cítíš, atmosféra, spoluhráči, trenér, zázemí?

Já jsem rád, že jsem zde mohl znovu naskočit a začít se znovu věnovat jako hráč fotbalu. Samozřejmě jsem nevěděl, jak na tom budu po té víc jak roční pauze a chtěl jsem zjistit, zda to má ještě smysl nebo ne.

Jinak musím říci, že jsem v klubu velice spokojený a jeden z důvodů proč jsem začal hrát na Souši je hráčská kabina tzv "parta" a plus další lidi okolo, ze kterých mám dobrý pocit. To samé mohu říct o trenérech, kteří se myslím výborně doplňují a zatím to klape.

S jakými spoluhráči se ti nejlépe hrávalo v uplynulém období, popřípadě s kým si nyní tzv. fotbalově sedneš, či s kým si fotbalově rozumíš?

Nemůžu říct, s kým se mi hraje dobře a s kým špatně, je mi to nějak jedno, snažím se zvyknout na každého fotbalistu, protože každý jsme jiný a někdo vyniká třeba v technice, někdo v soubojích, někdo v rychlosti, ale fotbal potřebuje každého z nich.

Co považuješ za své přednosti a prozradíš nám svoji slabinu či, na které herní činnosti by ses měl více zaměřit, kde cítíš, že to není ono?

Tak moje fotbalové přednosti jsou rychlost a jeden na jednoho. A naopak to v čem se chci zlepšit, jsou souboje a občas rychlejší přepnutí na defenzivu.

Jak vidíš první mistrovský zápas Baníku Souš tuto neděli v derby v Lounech a jak vůbec cítíš šance Baníku v divizní soutěži?

Pevně věřím, že v divizi nezklameme. Možná to chce ještě trošku víc se sehrát, přece jenom letní příprava byla docela krátká, ale myslím si, že máme kvalitní mužstvo na divizi a budeme se snažit dát do každého zápasu maximum a za každou cenu vyhrát a v neděli máme první možnost to potvrdit.

Děkuji za rozhovor

Ptal se: Petr Černý