• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Úterý, 13 Červen 2017 08:45

news

FK Baník Souš - Sokol Hostouň 5:4 (2:1)

Branky : 62 + 73 min. Štípek, 40. min. Johana, 44. min. Zápotocký, 87. min. Hynek - 31.min. Trnka, 57. min. Marek, 67.min. Viduna, 75. min. Kmdžija

K poslednímu domácímu utkání této fotbalové sezony nastoupili hráči Baníku Souš proti středočeskému celku z Hostouně. Oba celky mohly hrát v klidu, jelikož jim nehrozil sestup či šance na postup a také v tomto duchu se utkání odehrálo.

Již ve 3. minutě míč putoval po ose Pátek – Zápotocký – Štípek a posledně jmenovaný si na přední tyči hostující branky neporadil ze svojí šancí a míč neskončil v brance.

V 5. minutě zahrozili hosté, kdy po rohu hráč s č. 17 Burant v prostoru značky pokutového kopu přestřelil nad domácí branku.

V 15.minutě poslal do pokutového území pěkný centr z levé strany Hlaváček, ale krajní domácí obránce Pátek v „tutovce“ míč nezasunul do hostující branky.

Ve 29. minutě Štípek výborně vysunul Zápotockého, který šel z pravé strany sám na hostujícího brankaře, ale ten jeho střelu vynikajícím způsobem vyrazil.

Otřepané heslo “nedáš – dostaneš“ se opět potvrdilo, když ve 31. minutě utkání hostující hráč s č. 7 Trnka přesnou střelou do pravého horního rohu domácí branky otevřel brankové skóre utkání 0-1. Ve 39. minutě po centru přihrál Pátek míč pod sebe z brankové čáry a Štípek ve vyložené pozici přestřeluje míč z „voleje“ nad hostující branku.

Ve 40. minutě v pokutovém území přebírá přesný centr stoper Johana a nohou velmi zkušeně střílí vyrovnávající branku na 1-1.

A v úplném závěru ve 44. minutě opět po centru z levé strany do pokutového území se míče dotkl Johana a Zápotocký na dlouhou nohu střílí překvapující, ale platnou branku svého týmu 2-1.

Ve druhém poločase přestřelka pokračovala, nejprve hostující hráč s č. 6. Marek Tomáš v 57. minutě utkání využil nedůslednost v domácí obraně a vyrovnává na 2-2.

V 62. minutě se k odraženému míči v pokutovém území dostal domácí kanonýr Štípek, neunáhlil se a po kličce brankařovi dává branku na 3-2.

V 67. minutě bylo pět vyrovnáno, kdy po „trmě-vrmě“ v domácím pokutovém území se k hlavičce dostal hostující hráč s č. 4 Viduna 3-3.

V 73. minutě posílá z pravé strany přesný centr Zápotocký na kapitána svého týmu Štípka a ten hlavou zkušeně střílí branku 4 -3.

V zápětí hosté v 75. minutě kontrují, po centru z pravé strany v pádu vyrovnává hostující Kmdžija 4-4. V 79. minutě střídající , domácí Kovář tělem přihrává Štípkovi do jasné brankové šance, ale ten přestřeluje branku.

V 84. minutě běží sám na hostujícího brankaře Štípek, ale hostující Vašák Marek jej před pokutovým územím sráží. Hlavní rozhodčí hráče vylučuje a nařizuje přímý volný kop. K tomuto kopu se postavil Štípek, ale jeho překrásná střela končí na pravé tyči hostující branky.

V 87. minutě byl před hostujícím pokutovým územím faulován Štípek, k míči se postavil středopolař Hynek a jeho nádhernou střelu přes zeď hostující brankař nezachytl, a tak míč skončil v brance a Souš vyhrála toto utkání 5-4.

Pro diváky nádherný fotbal s 9- ti brankami za utkání a zcela zasloužené vítězství domácího celku.

Hodnocení domácího trenéra Pavla Koutenského:

„Zápas, který ukázal, že hosté z Hostouně mající již divizní jistotu i na příští rok, hrají kvalitní fotbal, jen výsledky nejsou zatím korunovány body a tím i lepším postavením v tabulce. Celých 90 minut bylo na co koukat, padlo rekordních 9 branek na našem hřišti s tím, že náš vítězný gól jsme vstřelili dvě minuty před koncem a těmito 3 body jsme opět překonali rekordních loňských 52 bodů!

Některé posty a nutné alternace v sestavě dokázaly, že i takto hubený, ale hodnotný kádr dokáže svojí kvalitou hrát dobrý fotbal a dosáhnout na špičku divize a do budoucna možná i na ještě lepší umístění o úplnou špičku tabulky.

V posledním utkání v Novém Boru se budeme snažit uhájit čtvrté místo, a ještě vylepšit bodové skóre letošního ročníku.

Byl to můj poslední domácí zápas v barvách Baníku Souš, kde jsem prožil krásné 4 divizní roky a tento výsledek s našimi překonanými rekordy a všemi umístěními jsou vyjádřením naší společné práce, která byla právě na začátku naší mise nastartována pro důstojné postavení Baníku Souš v divizní soutěži. Dokonce se podařilo dostat náš tým do pozice nejlepšího fotbalového klubu v Mostě, kde se ještě před 4 lety hrála II.liga.

Chtěl bych tímto poděkovat všem fanouškům, divákům, celému vedení a managmentu oddílu a samozřejmě hráčům za tyto fotbalové roky a odvedenou práci pro Baník Souš.“

Sestava :

Unger – Pátek ,Johana, Prokop ( 19.min. Christof ), Popelka – Nobst ( 31. min. Hynek ) – Zápotocký , Wagner ( 79.min. Matyáš ), Hlaváček Petr – Štípek ( 90. min. Jíra ) , Kopta ( 77.min. Kovář )

Rozhodčí : Kastl – Cihlář, Štrincl

Delegát Fačr : Havránek Václav

ŽK : 2 - 2

ČK : 0 - 1

Diváci : 150

 

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR