• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 29 Květen 2017 11:17

news

FK Baník Souš - MFK Most 1:0 (1:0)

Branka: 3. minuta Nobst

K velkému diviznímu a městskému derby nastoupili v sobotním úmorném vedru hráči Baníku Souš před zhruba 400 diváckou návštěvou. Soupeřem jim byl městský rival MFK Most.

Utkání začalo náporem domácího mužstva a než se hráči obou týmů oťukali už tu byla branka, jak se později ukázalo rozhodující moment celého utkání. Právě ve 3. minutě utkání na hranici pokutového území z cca. 16-ti metrů napřáhl ke střele defenzivní záložník Souše Dominik Nobst, střelu umístil k tyči a hostující brankař ne zcela přesvědčivě zasáhl, ale míč skončil v brance hostujícího týmu 1-0. Tímto úvodem byli zaskočeni jak hráči hostí, tak i diváci na stadionu.

V 10. minutě si s chutí střílející Nobst odhodlal k další střele, ale brankař Mostu střelu vyráží. Ve 30. minutě se k „pološanci“ dostali také hosté, když poslali míč za obranu mezi stopery domácího mužstva a zde hostující útočník vystřelil v nadějné pozici vysoko nad domácí branku.

Ve 37. minutě putoval míč po ose Zápotocký-Popelka-Kopta kdy posledně jmenovaný po centrovaném míči z pravé strany v dobrém postavení přestřelil hostující branku.

Ve 38. minutě domácí zahrávali z pravé strany rohový kop, míč se dostal na levou stranu hřiště, kdy ze strany Wagner poslal do pokutového území ostrý centr, hostující brankař v závaru před svojí brankou míč vyrazil, ten se dostal k volnému Štípkovi a ten ve 100% šanci míč poslal těsně nad hostující branku. To byla velká škoda, a tak se šlo do poločasové přestávky za stavu 1-0.

Ve druhém poločase se hrálo většinou od jednoho k druhému pokutovému území, utkání probíhalo za úmorného vedra, což bylo na hráčích obou týmů znát. Hosté se snažili zvrátit pro ně nepříznivý stav a v 58. minutě se osmělil jejich kapitán Stožický, který na levé straně v domácím pokutovém území udělal několik kliček a dostal se k ohrožení domácí branky, ale jeho střelu bravurně zneškodnil vynikající domácí brankař Michal Unger.

V 62. minutě na pravé straně zahrával Matyáš aut na Nobsta ten „českou uličkou“ uvolnil útočníka Nobsta a ten v nadějné pozici vyslal na hostující branku slabou střelu, kterou brankař Mostu lehce chytil.

V 75. minutě z pravé strany poslal Pátek pěkný centr do pokutového území na zadní tyč hostující branky, tam se nádherně v plném běhu zavěsil do vzduchu P. Hlaváček a hlavou poslal míč před hostující branku, kde došlo k závaru, ale žádný z domácích hráčů nedokázal míč dorazit do branky, byla to nádherná fotbalová akce, ale bohužel bez brankového zakončení.

Poté již do konce utkání, již nebyla žádná branková příležitost, a tak utkání skončilo těsným, ale zaslouženým vítězstvím domácího týmu.

FK Baník Souš zůstává i nadále po podzimním prvním mistrovském utkání v divizi vládcem města Mostu v kopané.

Během utkání probíhala anketa mezi diváky o nejlepšího hráče utkání. Diváky byl jednoznačně s velkou převahou zvolen nestor brankařů Michal UNGER – blahopřejeme.

Hodnocení domácího trenéra Pavla Koutenského :

„Utkání-derby, ve kterém šlo našemu týmu o upevnění 5 příčky a hostům o zachování divizní příslušnosti. V utkání spíše dominovala defenzíva, ale přeci jen více šancí si vytvořilo naše mužstvo, chybí jen efektivnější zakončení.

Zápas rozhodla přesná střela Dominika Nobsta z úvodu utkání, jinak se v úmorném vedru hrál fotbal spíše mezi oběma šestnáctkami. Naše mužstvo mělo zbytečně moc zkažených míčů, o které jsme pak museli zpětně bojovat. Ale díky dobré organizaci hry a důslednosti jsme utkání zvládli, na hřiště se dostali i ostatní hráči kádru.

Do konce jara zbývají tři kola, ve kterých bychom chtěli uhájit naše postavení. Kádr mužstva je velice úzký a navíc nás teď čekají nějaké nucené změny v sestavě. Každopádně si chceme konec jara užít i s ohledem na celkovou sezónu."

Sestava :

Unger – Matyáš ,Bohata, Prokop, Popelka – Nobst – Zápotocký ( 74. min. Pátek ), Wagner ( 60.min. Hynek ),Štípek ( 79. min. Johana ), Hlaváček Petr ( 90.min. Jíra ) – Kopta ( 86.min. Kovář )

Rozhodčí : Rais – Martínek, Kovářová

Delegát Fačr : Bobek Karel

ŽK : 3 - 5

ČK : 0- 1

Diváci : 400

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR