• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Úterý, 09 Květen 2017 08:23

news

FK Baník Souš - FC Chomutov 1:1 (3:2)

Branky: 14. min.vlastní ( Kunart ), 77.min. Matyáš, 82.min. Hynek – 27. min. Dolejška, 88.min.Boček

Další domácí utkání bylo hráno ve znamení derby ze sousedním Chomutovem. Hosté stále nejsou zachráněni pro další ročník fotbalové divize a Souš doma na jaře za tři body ještě nevyhrála a tak se očekávalo zajímavé utkání.

Domácí hráči vstoupili do utkání lépe a aktivněji. Již v 7.minutě z pravé strany centroval krajní obránce Pátek, na míč si naběhl „kanonýr“ Štípek a brankář hostí Zaťko měl co dělat, aby míč vyrazil na roh.

Ve 14. minutě se situace opakovala, opět prudký centr z pravé strany do hostujícího pokutového území, a to z kopačky Karlovce, ale než si míč našli domácí hráči, tak si jej srazil nešťastně do vlastní branky hráč hostí Kunart a bylo to 1-0.

Ve 22. minutě z pravé strany další centrovaný, tentokrát přízemní míč od Karlovce do pokutového území Chomutova, Nobst nechal míč proběhnout mezi svýma nohama a Štípek v náběhu napálil míč nad chomutovskou branku.

A jak se hovorově říká „nedáš dostaneš“, se stalo skutečností. Jedna z mála akcí Chomutova skončila vyrovnávací brankou. Ve 27. minutě zahrával ze 40- ti metrů středopolař hostí Gedeon přímý volný kop, míč byl prudce zahrán do místa mezi malým pokutovým územím a značkou pokutového kopu, zde si naskočil nejvýše na míč hostující Dolejška a hlavou srovnal aktuální stav brankového skóre na 1-1.

Domácí však nesložili zbraně a makali a bojovali dál. Ve 30 minutě míč putoval po trase Karlovec-Popelka, kdy posledně jmenovaný z pravé strany zacentroval míč před hostující branku a zde na zadní tyči ve skluzu dorážel míč do hostující branky Matyáš, ale pozdě, míč zahrál pouze do autu.

Další „tutovku“ domácí hráči neproměnili ve 43. minutě, kdy po nahrávce od Popelky, dnes agilně hrající, Hynek svou střelu výborně umístil do hostující branky, ale proti byl opět brankář Zaťko, který zákrokem utkání míč vytáhl na rohový kop.

Byla to velká škoda, domácí hráči odehráli první poločas skvěle, ale bez výrazného brankového koření. Následoval poločas a stav utkání 1-1.

Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči s cílem proměnit své šance a konečně poprvé na jaře vyhrát v domácím prostředí.

Hra se odehrával do 67. minuty bez vážnější šance, ale právě v této minutě udělal domácí stoper chybu v rozehrávce, na domácí branku se sám řítil „kanonýr“ Chomutova Boček, ale brankář Hanus jeho střelu výborně vystihl a suverénně chytil, to si domácí hráči i fanoušci oddechli.

V 77. minutě z pravé strany Popelka poslal po zemi centrovaný míč, který propadl na zadní tyč, kde v náběhu krajní obránce Matyáš napálil míč do branky Chomutova, kde ani brankář Zaťko nedokázal zvednout ruce a bylo to 2-1 pro Souš.

V 79. minutě měli domácí štěstí, kdy hosté zahráli vysoký míč do pokutového území, domácí brankář míč netrefil dostatečně a ten mířil do domácí branky, proti byl však domácí Matyáš a míč vykopl na rohový kop.

V 82.minutě přímo na půlící čáře hřiště si ve skluzu vybojoval míč domácí Hynek, který v souboji s hostujícím stoperem byl úspěšnější a postupoval sám na hostující brankaře Zaťka, kterému tentokrát nedal šanci a střelou po zemi jej precizně obstřelil a Souš vedla 3-1.

Konečné slovo měli hosté, když v 88. minutě z levé strany poslali míč do pokutového území domácích, míč propadl na zadní tyč, kde jej do branky ve skluzu dorazil hostující Grubiša a u pravil tak konečné skóre tohoto utkání na 3-2.

Utkání vyhráli domácí hráči a nutno zdůraznit, že zaslouženě.

Hodnocení domácího trenéra Pavla Koutenského :

„Bojovné utkání se soupeřem, který potřebuje každý bodík. Po rozboru minulého nevydařeného zápasu došlo ke zlepšení rozehry, zjednodušení akcí a více pohybu. Soupeře jsme v prvním poločase zbytečně pustili do vyrovnání, když jsme po jednogólovém vedení měli další dvě gólové příležitosti. Druhý poločas si oba týmy sáhli na dno fyzičky, ale zaslouženou výhru jsme uhájili a díky proměněním svých šancí získali tři body, které budeme teď chtít potvrdit v dalším domácím utkání s TJ S. Libiš. Tabulka je na obou pólech stále nevyřešená a tak bude boj až do konce jara s tím, že naším cílem je stále umístění v horní části.“

Sestava :

Hanus – Matyáš ,Bohata, Prokop, Pátek – Nobst – Karlovec ( 75. min. Kopta ), Hynek, Zápotocký ( 90. min. Hlaváček P. ) – Štípek. Popelka

Rozhodčí : Štěrba Václav – Štěrba Martin, Nehasil Lukáš

Delegát Fačr : Havránek Václav

ŽK : 0 –3

ČK : 0- 0

Diváci : 100

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR