• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Úterý, 18 Duben 2017 08:58

news

FK Meteor Praha VIII - FK Baník Souš 0:2 (0:1)

Branky : 38. min. Christof, 49. min. Zápotocký

K utkání na Meteor jsme netradičně zajížděli již v pátek dopoledne, v den volna před Velikonocemi. A jak se později ukázalo byla to správná volba změnit den a čas utkání, neboť naše „mise“ v Praze byla úspěšná za tři body.

Utkání bylo hráno na dobře připravené travnaté ploše útulného meteorského stadiónku.

K první vážnější akci se dostali hosté, když v 11. minutě dostal mezi stopery ideální přihrávku „kanonýr“ Souše V. Štípek, ale jeho slabá střela z 16 ti metrů nemohla ohrozit branku domácího celku.

V 17. minutě došlo k důležité události v domácím týmu, neboť pro zranění musel ze hřiště tvůrce hry kapitán týmu Minárčik Miroslav, což poznamenalo výkon domácích. V 19. minutě se ke střelbě odhodlal hostující Dominik Nobst, ale jeho střela šla nad branku domácího brankaře Bojčuka.

Ve 39. minutě na pravé straně došlo k velmi pěkné kombinaci mezi Wagnerem a Zápotockým, kdy posledně jmenovaný zprava odcentroval míč do pokutového území, kde podstoupil hlavičkový souboj hostující Popelka a k odraženému míči se na hranici 14 ti metrů od branky dostal defenzivní záložník Christof, který přízemní střelou vsítil první branku hostujícího týmu 0-1.

Nakonec s tímto výsledkem se šlo do poločasové přestávky.

Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči s cílem vyrovnat a otočit vývoj utkání, ale toto jim hned v úvodu ve 49. minutě pokazili hosté, kdy se za hranicí pokutového území cca. z 20 ti metrů odhodlal vystřelit, dnes agilně hrající, Dominik Nobst a jeho nebezpečnou střelu domácí brankař jen vyrazil a k odraženému míči se dostal krajní záložník Zápotocký, který pohodlně dorazil míč do odkryté branky 0-2.

To byla studená sprcha pro domácí hráče, kteří se pořád nemohli dostat ke své hře. Poté se utkání odehrávalo v režii dobře a takticky hrajících hostů ze Souše.

K první vážnější situaci se domácí dostali až v 71. minutě utkání, kdy jejich útočník z pravé strany poslal míč pod sebe, ale jeho spoluhráč v nadějné situaci míč vysoko pestřil hostující branku.

V 77. minutě utkání po rychlém brejku hostí se na branku domácích řítil sám střídající Petr Hlaváček, kterého doběhl domácí hráč s č. 3 Janků Patrik a před pokutovým územím jej fauloval. Hlavní rozhodčí musel stoperu domácího celku poté udělit ČK. Z přímého volného kopu se střela Nobsta neujala. Od té doby tedy domácí hráči hráli pouze o 10 ti hráčích.

Hosté si vypracovali ještě jednu šanci, kdy poslední finálovou přihrávku pokazil v jasné brankové příležitosti Jan Hynek. Domácí sice bojovali a snažili se změnit brankové skóre, a dokonce se jim tato snaha vyplatila, neboť 4 minuty před koncem utkání jasnou brankovou příležitost nedotáhl do konce jejich kanonýr Fiček Jan, který z několika kroků před brankou míč přestřelil.

Vítězství hostů ze Souše bylo tak zcela zasloužené a oprávněné, neboť měli větší hlad po vítězství a třech bodech.

Hodnocení hostujícího trenéra Pavla Koutenského :

„Koncentrovaný výkon ve všech řadách, hráči konečně splnili před utkáním dané pokyny, kdy jsme měli domácí přečtené. Defenziva nepustila - až na jednu výjimku domácí do tlaku a šancí, snažili jsme se držet míč a bylo vidět i více pohybu od všech hráčů.

Obě branky byly korunovací naší aktivity, navíc jsme ještě nedokázali díky zkaženým finálním přihrávkám proměnit dvě až tři šance. Celý zápas jsme byli lepším týmem.

Výsledek a tři body jsou velmi cenné, jelikož z Meteoru se body jen tak nevozí. Jediným stínem zápasu je svalové zranění Petra Johany. Pochvalu za předvelikonoční tři body zaslouží celý tým – vítězství je zpruhou na sobotní domácí utkání, kde nás čekají na jaře velmi silné a bodující Velvary. Naším cílem bude doma konečně bodovat za tři body."

Sestava :

Unger -Matyáš, Johana ( 58. min. Hlaváček ), Bohata, Prokop – Christof, Nobst – Zápotocký ( 80. min. Diego ), Wagner ( 69. min. Hynek ), Popelka – Štípek ( 87. min. Kopta )

Rozhodčí : Rais – Šťastný, Šulcová

Delegát FAČR : Míka Ladislav

ŽK : 0 –3

ČK : 1- 0

Diváci : 115

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR